IT-практика
ІТ-бізнес в Україні останнім часом набуває бурхливого розвитку, все більша кількість іноземних інвесторів бачить перспективу вкладання коштів у розвиток даної сфери. Тому в усіх ІТ-компаніях виникає необхідність якісного юридичного супроводження діяльності суб’єкта господарювання, для того, щоб виключити настання не бажаних для бізнесу негативних наслідків, а у разі настання таких наслідків – мінімізувати затрати коштів та часу на вирішення різного роду юридичних питань.
ІТ-компанія є суб’єктом господарської діяльності, у якого виникають як загальні для кожного бізнесу юридичні проблеми, так і проблеми, які стосуються специфіки діяльності саме ІТ-галузі.
Наприклад, юрист, який здійснює супроводження передачі об’єктів авторського права на програмну продукцію, повинен чітко розуміти особливості правових відносин між автором та замовником, специфіку виготовлення та використання софту, відмінність договору на передачу авторського права на програмну продукцію від інших договорів про передачу авторського права, у зв’язку з чим виникає необхідність наявності знань та практичного досвіду роботи у сфері права інтелектуальної власності.
Здійснення ІТ-бізнесу неможливе без залучення кваліфікованих працівників, оформлення відносин з якими має відповідати вимогам законодавства. Так, наприклад, з метою запобігання накладення штрафних санкцій за допуск до роботи неоформленого працівника, необхідно відпрацьовувати ризики податкової перекваліфікації ФОП-ів, які працюють з роботодавцем на підставі цивільно-правового договору, у штатних працівників, які мають трудові відносини із роботодавцем. Для запобігання перекваліфікації цивільно-правових відносин у трудові необхідно розуміти відмінності цивільно-правового договору від трудового, тобто, знатися на договірному супроводженні ІТ-сектору. Так, цивільно-правовий договір, на відміну від трудового, не повинен містити відомості про графік роботи, його метою є отримання певного результату, та оплата здійснюється після отримання такого результату.
При веденні ІТ-бізнесу виникає необхідність вирішення специфічної проблематики даного напрямку, як, наприклад, розголошення комерційної таємниці і конфіденційної інформації, порушення захисту персональних даних та авторського права на програмне забезпечення та створювані продукти.
Перевагою АО WinnerLex є те, що в нашій команді працює група юристів та адвокатів, які спеціалізуються у різних сферах права – податковому, трудовому, господарському, цивільному, авторському праві, що дає можливість комплексно вирішувати різноманітні юридичні проблеми клієнта, оскільки один юрист не може одночасно бути однаково хорошим спеціалістом декількох галузях права одночасно.
Наші юристи та адвокати мають багаторічний досвід правового супроводження ІТ- бізнесу та вирішення комплексних юридичних проблем ІТ-сектору, про що свідчать позитивні відгуки постійних клієнтів. Завдяки відмінним теоретичним знанням та багатому практичному досвіду нам вдалося вибудувати власну систему надання юридичних послуг у даному напрямку, що забезпечує впевненість та повний захист інтересів Клієнтів.
Досвід роботи: 19 років Спеціалізація: супровід складних судових спорів, податкова, митна та антимонопольна практика, агроправо, ІТ та M&A
Досвід роботи: 21 рік Спеціалізація: супровід господарських, цивільних, трудових та адміністративних спорів, енергетика
Досвід роботи: 11 років Спеціалізація: податкові та митні спори, супровід податкових перевірок, корпоративні спори, договірна діяльність
Досвід роботи: 6 років Спеціалізація: господарське та цивільне право, податкова та митна практика, корпоративне право
Досвід роботи: 11 років Спеціалізація: супровід господарських, цивільних, трудових та адміністративних спорів, перевірки