Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Зміст:

Іноземне представництво в Україні

Реєстрація представництва іноземної компанії – це юридична процедура, яка дозволяє іноземним компаніям офіційно відкрити відокремлений підрозділ: представництво або філію на території України для здійснення бізнес-діяльності, встановлення ділових контактів та просування товарів або послуг.

Представництво іноземної компанії в Україні дозволяє іноземному бізнесу працювати без створення окремої юридичної особи, забезпечує оптимізацію витрат та гнучкість у веденні бізнесу.

Нові правила реєстрації іноземних представництв та філій

У 2023 році в Законі про державну реєстрацію юридичних осіб та інших актах законодавства України відбулись зміни, які суттєво змінили порядок реєстрації представництва іноземної компанії.

Міністерство економіки, яке багато років займалось цим питанням, з вересня 2024 року вже не здійснює їх реєстрацію. Реєстрація представництва іноземної компанії в Україн або її філії відтепер здійснюється суб’єктами державної реєстрації.

Іноземна компанія може обирати з двох видів відокремлених підрозділів, які хоче зареєструвати в Україні: представництво нерезидента або філію.

Статус відокремленого підрозділу означає, що представництво іноземної компанії в Україні чи її філія не є юридичними особами. Іноземне представництво чи філія користуються майном, отриманим від своєї материнської компанії.

Діяльність відокремленого підрозділу іноземної юридичної особи регулюється положенням або іншими документами, відповідно до законодавства іноземної держави, де створена та діє юридична особа, яка створює відокремлений підрозділ.

Керівник філії або представництва призначається рішенням іноземної компанії. Повноваження керівника іноземного представництва або філії  зазвичай визначаються положенням та довіреністю, виданою материнською іноземною компанією. Також повноваження керівника можуть визначатися й іншими документами, якщо вони передбачені законодавством країни заснування материнської компанії.

Представництво чи юридична особа?

Іноземні компанії, які бажають здійснювати свою діяльність на території України, навіть на стадії розробки бізнес-стратегії здійснення своєї діяльності в Україні стикаються з низкою питань юридичного характеру. Так, перш за все, іноземній материнській компанії необхідно обрати організаційну форму діяльності в Україні:

  • нова юридична особа: акціонерне товариство або товариство з обмеженою відповідальністю,
  • представництво нерезидента в Україні або філія, які не є юридичними особами.

Якщо клієнт не визначився, в якій саме формі здійснювати свою діяльність на території України, то адвокати WinnerLex проконсультують і нададуть всю необхідну інформацію для прийняття рішення з цього питання.

Чим відрізняється представництво іноземної компанії від юридичної особи в Україні?

 Представництво/філія іноземної компаніїЮридична особа в Україні
Правовий статусВідокремлений підрозділ іноземної компанії, не є самостійною юридичною особоюСамостійний суб’єкт господарської діяльності
Партнерство/ Корпоративні праваЗалучення партнерів в капітал неможливе.  – Корпоративні права, як об’єкт права власності чи інструмент залучення інвестицій, відсутні.Можливо створення як одноосібно, так і декількома засновниками-партнерами та визначення умов подальшого партнерства та управління компанією.
Іноземна компанія-засновник володіє і розпоряджається корпоративними правами у заснованій в Україні юридичній особі.
Підстава створенняРішення іноземної компанії про створення відокремленого підрозділу в УкраїніРішення іноземної компанії (декількох засновників) про створення юридичної особи в Україні
Статутний капіталВідсутнійВизначається і формується засновником / засновниками-партнерами
Установчий документПоложення чи інший документ, відповідно до законодавства країни заснування іноземної компаніїСтатут
Органи управлінняОргани управління іноземної компанії та керівник відокремленого підрозділуОргани управління визначаються Статутом з урахуванням вимог законодавства України для відповідного типу юридичної особи
КерівникПризначається рішенням іноземної компанії відповідно до законодавства країни заснування компанії. Визначаються та обмежуються положенням та довіреністю від іноземної компанії.Повноваження визначаються та обмежуються законодавством України, статутом, рішеннями органів управління української юридичної особи. Керівник української юридичної особи здійснює оперативну діяльність компанії самостійно в межах повноважень. – Засновники не мають права втручатись в оперативну діяльність.
МайноНе має майна у власності. Іноземна компанія передає відокремленому підрозділу майно в користування. В процесі діяльності майно набувається від імені та у власність іноземної компанії, яка створила відокремлений підрозділЄ власником майна, отриманого в якості внесків засновників чи набутого в процесі діяльності. Може розпоряджатись отриманим від засновника майном самостійно.
Відповідальність за зобов’язаннямиВідповідальність за зобов’язаннями несе безпосередньо іноземна компаніяІноземна компанія-засновник не несе відповідальності за поточними зобов’язаннями створеної в Україні юридичної особи

Види представництв іноземних компаній

Іноземне  представництво може бути таким, що не здійснює в Україні господарської діяльності. Наприклад, у випадку створення виключно для сервісного обслуговування клієнтів, що розташовані на території України. Також представництво може мати право здійснювати господарську діяльність. Для цього постійне представництво має стати на податковий облік як платник податку на прибуток.

Реєстрація представництва іноземної компанії чи філії включає в себе наступні послуги:

  • надання усних та письмових консультацій з питання відкриття представництва іноземної компанії в Україні чи її філії;
  • підготовка та подання державному реєстратору пакету документів для реєстрації відокремлених підрозділів іноземних компаній;
  • супровід процесу розгляду державним реєстратором документів для реєстрації представництва або філії, отримання виписки про державну реєстрацію представництва/філії;
  • постановка представництва або філії на податковий облік;
  • допомога з відкриттям банківських рахунків відокремлених підрозділів компаній-нерезидентів;
  • правовий аутсорсинг (юридичне абонентське обслуговування) діяльності іноземних представництв та філій на території України.

Етапи реєстрації

Реєстрація представництва іноземної компанії в Україні

Вартість реєстрації представництва / філії іноземної компанії в Україні:

Юридичні послуги АО Winnerlex650 євро
Адміністративний збір*3028 грн.
Переклад документів та нотаріальне посвідчення**400 грн.

* адміністративний збір за вчинення реєстраційних дій з внесення відомостей про представництво іноземної юридичної особи до ЄДР (станом на 23.10.2024 р.) та комісія банку;

** зазначена середня ціна перекладу та нотаріального посвідчення однієї сторінки документів на українську мову станом на 23.10.2024 р. (перекладу підлягають статутні документи засновника, документи про кінцевих бенефіціарів засновника, довіреності, рішення засновника про створення представництва, положення про представництво).

Фахівці:
prev
next
Наші професійні переваги
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ одним із напрямів нашої діяльності є вирішення правових питань, пов’язаних із зовнішньоекономічною діяльністю, оскільки метою нашої команди є створення умов для ведення Вашого бізнесу без юридичних бар’єрів
ДОСВІД наша команда має багатий досвід успішного вирішення великої кількості правових питань, пов’язаних із зовнішньоекономічною діяльністю
СТАБІЛЬНІСТЬ обслуговуємо українські та міжнародні бізнес-структури з 2010 року, причому адвокатський стаж партнерів - з 1994 року
АКЦЕНТ НА ІНДУСТРІЮ враховуємо особливості розвитку і ведення бізнесу конкретного клієнта
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків
ОПЕРАТИВНІСТЬ «швидка юридична допомога» при виникненні правових питань, пов’язаних із зовнішньоекономічною діяльністю.
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на запитання, які часто задаються
Чи може представництво іноземної компанії вести комерційну діяльність в Україні?

Так, може. Представництво або філія іноземної компанії здійснюють комерційну діяльність від імені та в інтересах іноземної компанії.

Чим відрізняється представництво від філії іноземної компанії на території України?

Чинне законодавство України визначає філію як відокремлений підрозділ іноземної компанії юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

В той же час, представництвом є відокремлений підрозділ іноземної компанії, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.

Чи може іноземна компанія мати кілька представництв в Україні?

Законодавство України не містить обмежень числа представництв чи філій іноземної юридичної особи на території України.

Який розмір плати за державну реєстрацію іноземних представництв чи філій іноземних компаній в Україні?
  1. Розмір офіційного платежу за державну реєстрацію іноземних представництв чи філій складає один прожитковий мінімум для працездатних осіб. З 01.01.2024 р. це становить 3 028,00 гривень.
Які строки державної реєстрації представництва чи філії іноземної юридичної особи в Україні?

Державна реєстрація постійного представництва іноземної компанії або її філії має здійснюватися впродовж 5 робочих днів з дня подання документів суб’єкту державної реєстрації.

Який документ повинні отримати іноземні громадяни, що будуть працювати в іноземному представництві?

Іноземні громадяни, які будуть працювати в представництві чи філії іноземної юридичної особи мають отримати у Державній міграційній службі України посвідку на тимчасове проживання на період роботи в Україні.

Які документи потрібні для відкриття представництва іноземної компанії або її філії на території України?
  1. Заява про державну реєстрацію створення відокремленого підрозділу (філії або представництва);
  2. Рішення іноземної юридичної особи про створення відокремленого підрозділу, що має містити відомості про найменування відокремленого підрозділу, його місцезнаходження, керівника (зокрема, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та дату початку виконання повноважень), інформацію про затвердження положення чи іншого установчого документа відокремленого підрозділу;
  3. Рішення Національного банку України про акредитацію – у разі державної реєстрації відокремленого підрозділу іноземного банку;
  4. Документ, що підтверджує реєстрацію іноземної юридичної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстрів);
  5. Структуру власності іноземної юридичної особи, а також документи щодо особи кінцевого бенефіціарного власника. У разі відсутності кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи до заяви про державну реєстрацію вноситься відмітка із зазначенням обґрунтованої причини його відсутності;
  6. Копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство) особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи;
  7. Положення чи інший установчий документ відокремленого підрозділу юридичної особи, що викладається у письмовій формі, прошивається, нумерується та підписується уповноваженою особою відповідної юридичної особи;
  8. Документ про сплату адміністративного збору (1 прожитковий мінімум для працездатних осіб).
ТАКОЖ ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
thanks