Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Успадкування бізнесу є однією з найскладніших категорій спадкових справ. Даний вид спадкування має свою специфіку, яка полягає в тому, що, окрім самих спадкоємців, зачіпає і інтереси ділових партнерів померлого. Якщо раніше спадкування бізнесу було досить рідкісним явищем, то зараз є тенденція до збільшення такої категорії спадкових справ. У зв’язку з недосконалістю цивільного законодавства виникає ціла низка питань в даній сфері.

Слід звернути увагу, що отримуючи бізнес у спадок, спадкоємець бере на себе не лише майнові права спадкодавця, але і певні зобов’язання та відповідальність, пов’язані з фінансово-господарською діяльністю фірми.

Для того, щоб правильно оформити успадкування бізнесу та мінімізувати пов’язані з цим можливі ризики, спадкоємцям доцільно звертатися до фахівців, які спеціалізуються на вирішенні подібних питань.

Фахівці:
prev
next
ПРАВОВА ДОПОМОГА ПІД ЧАС СПАДКУВАННЯ БІЗНЕСУ включає в себе широкий спектр послуг, серед яких можна виділити:

консультація з питань оформлення спадкування бізнесу;

оформлення необхідних документів для набуття правонаступником права корпоративної участі в товаристві;

супровід набуття спадкоємцем права на спадщину;

представництво інтересів в суді по справах про спадкування бізнесу.

Чому нам слід довіряти
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ АО WinnerLex спеціалізується на обслуговуванні корпоративного бізнесу та вирішенні його завдань, враховує особливості розвитку і ведення бізнесу конкретного Клієнта, має високий показник вирішених корпоративних суперечок, підтверджується довірою постійних Клієнтів.
ДОСВІД фахівці АО WinnerLex мають великий досвід захисту своїх клієнтів при оформленні спадкових прав на бізнес, і готові максимально полегшити для Вас процес вступу в спадщину, а також надати послуги з переоформлення бізнесу на нового власника.
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків.
КОМПЕТЕНТНІСТЬ у АО WinnerLex працюють адвокати, які спеціалізуються на різних галузях права, тому ми здатні провести комплексну правову експертизу юридичного питання, проаналізувавши ситуацію під різними кутами зору.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ адвокати АО WinnerLex є висококваліфікованими правниками, які мають багаторічний досвід роботи. Ми розв’язали велику кількість заплутаних юридичних питань, супроводжували багатомільйонні угоди та вигравали для наших Клієнтів найскладніші судові справи.
ОПЕРАТИВНІСТЬ високий професійний рівень наших адвокатів дозволяє швидко вирішувати поставлені перед нами юридичні задачі.
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на питання, які часто задаються
Куди повинен звертатись спадкоємиць із заявою про вступу до ТОВ?

Спадкоємець (правонаступник) може самостійно звернутись до державного реєстратора із заявою про вступ до товариства без будь-якої згоди інших учасників товариства, яким залишається лише час від часу перевіряти ЄДР чи не змінився склад учасників їхнього товариства.

Що робити, якщо спадкоємець не вступає до товариства?

В такому випадку майбутні дії учасників товариства залежать від розміру частки у статутному капіталі товариства, яка належала померлому учаснику.

Якщо частка померлого учасника становила менше 50%, а протягом року з дня закінчення строку для прийняття спадщини спадкоємці такого учасника не подали заяву про вступ до товариства, товариство може виключити учасника з товариства. Тобто, враховуючи, що строк на прийняття спадщини за загальним правилом становить 6 місяців, через півтора року з моменту смерті учасника інші учасники можуть його виключити, якщо спадкоємці не втупили до товариства. Таке рішення приймається без врахування голосів учасника, який виключається. Фактично статусу учасника товариства позбавляють вже померлу особу. В такому випадку спадкоємці отримують ринкову вартість частки спадкодавця. Якщо частка такого учасника у статутному капіталі товариства становить 50% або більше, товариство може приймати рішення, пов’язані з ліквідацією товариства.

У випадку, коли у складі бізнесу, як спадку, зобов’язання суттєво перевищують вартість активів бізнесу, чи можна прийняти до спадщини лише активи та права, а від прийняття обов’язків відмовитися?

До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. При цьому, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Також слід зазначити, що не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Тому у разі, якщо обтяження і проблеми бізнесу, який входить до складу спадщини, перевищують цінність активів такого спадку, спадкоємець має право відмовитися від прийняття такого спадку.

ТАКОЖ ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
thanks