Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Постійні податкові перевірки та безпідставне блокування реєстрації податкових накладних, незаконні обшуки та арешти майна, зловживання з боку органів місцевого самоврядування – все це реалії сучасного українського бізнес-середовища.

Більшість підприємців в Україні звикли до того, що подання скарг є доволі неефективним способом захисту та поновлення порушених прав, адже в більшості випадків вони залишаються без задоволення або взагалі проігнорованими. Саме тому підприємці, які неодноразово зіштовхувалися з неправомірними рішеннями державних органів, звикли одразу після відмови у задоволенні скарги, поданої до вищого органу, звертатися з позовом до суду.

Але на сьогодні в Україні діє один із нових способів захисту бізнесу від незаконних дій та рішень владних органів, – це оскарження до Ради бізнес-омбудсмена.

Розглядаючи скарги від бізнесу, Рада бізнес-омбудсмена звертається із запитами до органів державної влади та місцевого самоврядування про надання інформації щодо обставин фактів порушень прав бізнесу, проводить спільні наради з керівництвом таких органів, на яких погоджуються шляхи усунення порушень, надає вказаним органам рекомендації щодо припинення порушень.

Зважаючи на це, популярність такого способу захисту бізнесу, як звернення зі скаргою до Ради бізнес омбудсмена, останнім часом лише зростає.

Так, за 2015-2020 роки до Ради бізнес-омбудсмена   надійшло більше 7 000 скарг.

Приблизно 30 % скарг відхилено Радою бізнес-омбудсмена.

Така велика кількість відхилених скарг обумовлена тим, що підготовка скарги потребує професійних юридичних знань, адже за Регламентом Ради бізнес-омбудсмен може визнати скаргу не прийнятною та відмовити у її розгляді, у випадках якщо:

  • скаргу подано не до органу влади
  • підприємством вже поданий позов до суду за захистом порушених прав
  • підприємство не скористалося адміністративним оскарженням
  • порушений строк звертання зі скаргою.

Але навіть тоді, коли порушення прав підприємства з боку влади мало місце і скарга відповідає встановленим Регламентом вимогам, бізнес-омбудсмен може відмовити у розгляді скарги, якщо порушення невірно з точки зору юридичних знань описано в скарзі, або ж не було подано належних доказів на підтвердження таких порушень.

Тому у випадку, якщо інтереси бізнесу, порушені внаслідок дії або бездіяльності з боку органів державної влади, –  буде доцільно звернутися до спеціалістів для вирішення проблемного питання та захисту Ваших порушених прав, ніж самостійно розбиратися в тонкощах законодавства України, яке постійно змінюється.

В АО Winnerlex працюють висококваліфіковані адвокати, які спеціалізуються  в різних галузях права – податковому, господарському, земельному, митному, кримінальному, тому вони можуть кожну проблему проаналізувати комплексно та надати  оптимальне рішення з різних юридичних питань. Досконально вивчивши обставини справи, адвокати  нададуть висновок, чи були порушені норми права й законні інтереси Клієнтів та в який спосіб вони можуть бути відновлені.

Адвокати АО Winnerlex мають практичний досвід звернення зі скаргами до Ради бізнес-омбудсмена   та супроводу процесу розгляду цих скарг. Підтвердженням цього є успішні кейси щодо задоволення скарг, поданих нашими спеціалістами та відновлення за допомогою Ради бізнес-омбудсмена   прав наших Клієнтів з податкових питань, з приводу зловживань з боку органів місцевого самоврядування та працівників правоохоронних органів.

Фахівці:
prev
next
ДОПОМОГА ПРИ ОСКАРЖЕННІ до Бізнес-Омбудсмена включає в себе наступні послуги:

надання консультацій стосовно порушеного права суб’єкта господарювання рішенням або бездіяльністю органу влади;

подання адвокатських запитів до органів влади з метою отримання необхідної інформації та документів стосовно порушеного права суб’єкта підприємництва;

визначення переліку необхідних документів, які слід надати до Ради бізнес-омбудсмена  для підготовки скарги;

підготовка та направлення скарг до Ради бізнес-омбудсмена;

супровід розгляду Радою бізнес-омбудсмена поданих скарг.

Наші професійні переваги
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ одним із напрямів діяльності АО Winnerlex є вирішення правових питань, пов’язаних із оподаткуванням, захистом інтересів Клієнтів від незаконних дій чи бездіяльності органів влади, оскільки метою нашої команди є створення умов для ведення Вашого бізнесу без юридичних бар’єрів
ДОСВІД команда АО Winnerlex об’єднує фахівців з досвідом роботи у податкових органах, правоохоронних органах, тому ми знаємо нюанси роботи державних органів зсередини. Наші спеціалісти мають багатий досвід успішного вирішення великої кількості спорів різних рівнів складності, у тому числі по успішному оскаржень незаконних дій та рішень органів державної влади та місцевого самоврядування до Ради бізнес-омбудсмена
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків
КОМПЕТЕНТНІСТЬ систематично відстежуємо зміни в законодавстві України, аналізуємо актуальну судову практику, що дозволяє нам застосувати комплексний і актуальний підхід для вирішення самих складних юридичних проблем
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ наші спеціалісти мають багаторічний досвід юридичного супроводження різноманітних проектів, у тому числі щодо оскарження незаконних дій чи бездіяльності органів влади, отже ми розуміємо Ваші потреби як ніхто інший та маємо достатньо досвіду для успішного вирішення багатогранних податкових питань
ОПЕРАТИВНІСТЬ «швидка юридична допомога» при виникненні будь-яких питань, пов’язаних з незаконними діями чи бездіяльністю органів влади
Поради адвоката
prev
next
Відповіді на питання, які часто задаються:
Хто може подати скаргу до Ради бізнес-омбудсмена?

Юридична особа або фізична особа-підприємець, стосовно якої вчинені незаконні дії чи прийнятті рішення владних органів.

Як можна звернутися до Ради бізнес-омбудсмена?

Скаргу до Ради бізнес-омбудсмена можна подати поштою або через інтернет на офіційному веб-сайті Ради – https://boi.org.ua.

Протягом якого строку бізнес-омбудсменом розглядаються скарги?

Скарга повинна бути подана до Ради бізнес-омбудсмена не пізніше одного року з моменту вчинення незаконних дій чи прийняття рішень владних органів.

 

 

Скарга розглядається протягом трьох місяців.

Чи необхідно сплачувати збір за подання скарги до Ради бізнес-омбудсмена?

Ні. Послуги Ради бізнес-омбудсмена безкоштовні.

ТАКОЖ ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
thanks