Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Головною особливістю операцій з нерухомістю є їх надзвичайно висока вартість. Бюджет майже кожного проекту з нерухомості будь-якої девелоперської компанії перевищує багатомільйонні цифри у грошовому виразі. З точки зору бізнесу, капіталовкладення в нерухомість розглядаються як привабливі інвестиції, які можуть приносити неабиякій постійний дохід (наприклад, завдяки передачі комерційної нерухомості в оренду). Висока цінність нерухомого майна призводить до того, що завжди знаходяться особи, які навмисно, скориставшись необізнаністю іншої сторони, намагаються заволодіти ним незаконним шляхом. Людина, необізнана у юридичних тонкощах, може не помітити шахрайські схеми і в результаті лишитися не тільки грошей, але і свого нерухомого майна.

Іншою особливою рисою операцій з нерухомістю є їх складність, оскільки, як приклад, будівництво багатоповерхового житлового будинку чи торгівельного центру вимагає чисельних погоджень с органами державної влади та місцевого самоврядування, фінансовими установами (оформлення земельної ділянки під забудову, узгодження дозвільно-проектної документації, отримання кредиту в банку для фінансування будівництва під заставу), укладання договорів з підрядниками.

Правовідносини, пов’язані з нерухомістю, регулюються безліччю законів та підзаконних загальнодержавних нормативно-правових актів, ДБН-ів, локальних актів, інструкцій, рішень органів місцевого самоврядування. Не застосування або ж неправильне застосування того або іншого акту законодавства може спричинити за собою недійсність відповідних угод, обернутися багатомільйонними збитками, та у деяких випадках навіть може привести до кримінальної відповідальності.

Враховуючи вищеназвані причини, здійсненню угоди або реалізації проекту в сфері нерухомості має передувати детальне дослідження, проведене кваліфікованим адвокатом, яке буде спрямоване на максимальне виявлення і усунення всіх юридичних ризиків.

Фахівці:
prev
next
Юридичне супроводження операцій з нерухомістю АО WinnerLex включає в себе, зокрема:

комплексний юридичний аналіз стану нерухомого майна та об’єктів незавершеного будівництва (Due Diligence), у тому числі оцінка будівельно-дозвільної документації та правовстановлюючих документів на нерухоме майно, наявних спорів та обтяжень;

розробка та супровід укладання договорів купівлі-продажу, інвестування в будівництво, управління об’єктами нерухомості, міни, оренди, іпотеки, суперфіцію, проектування, підряду і субпідряду та інших договорів, а також супроводження переговорів з приводу їх укладення;

визнання права власності на нерухоме майно та об’єкти незавершеного будівництва;

представництво в державних органах і органах місцевого самоврядування. (ДАБІ, Департамент містобудування та архітектури, Департамент будівництва та житлового забезпечення, Управління нерухомим майном, Управління державного архітектурно-будівельного контролю та інші);

представництво в судах усіх інстанцій та юрисдикцій по спорах, пов’язаних з нерухомістю.

супровід державної реєстрації прав на нерухоме майно;

консультація з питань оподаткування нерухомості.

Чому нам слід довіряти
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ ми надаємо юридичну підтримку бізнес-структурам різного напряму, відтак акумулюємо напрацювання ефективних рішень проблем бізнесу.
ДОСВІД наші адвокати мають багаторічний досвід комплексного юридичного забезпечення діяльності забудовників, супроводження угод з інвестування, купівлі-продажу та оренди нерухомості, захисту інтересів клієнтів під час здійснення перевірок з архітектурно-будівельного контролю.
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків.
КОМПЕТЕНТНІСТЬ нашою візитною карткою є комплексний підхід до роботи з нерухомістю, оскільки ми розуміємо не лише правові, а й адміністративні, податкові, технічні та комерційні аспекти відводу земельних ділянок, будівництва, продажу та обслуговування збудованих об’єктів, реєстрації права власності та інших прав і обтяжень на нерухомість. Наші адвокати співпрацюють з органами державної влади та місцевого самоврядування, експертами-будівельниками, нотаріусами, аудиторами.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ ми успішно супроводили в судах велику кількість справ про визнання та оспорювання прав на нерухоме майно, стосовно визнання недійсними договорів, пов’язаних з правами та обтяженнями на нерухомість, про скасування рішень органів державної влади та місцевого самоврядування, що впливають на нерухомість, з приводу самочинного будівництва, щодо оскарження штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
ОПЕРАТИВНІСТЬ «швидка юридична допомога» при виникненні будь-яких правових проблем з нерухомістю.
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на питання, які часто задаються
Коли покупець стає власником нерухомого майна?

Право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Тому право власності на нерухоме майно на підставі договору купівлі-продажу виникає з моменту його державної реєстрації.

Чи є дійсним договір купівлі-продажу нерухомості дійсним, якщо він не посвідчений нотаріусом, а викладений у простій письмовій формі?

У разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу нерухомості такий договір є нікчемним. Але, якщо сторони у в письмовій формі домовилися щодо усіх істотних умов договору, і відбулося виконання договору (продавець отримав гроші, а покупцю передано нерухомість) , але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

У який суд слід подавати позовну заяву, пов’язану з визнанням чи оспорюванням прав на нерухомість?

За загальним правилом, позови, пов’язані з нерухомим майном, подаються до суду за місцезнаходженням такого нерухомого майна, що є предметом спору (так звана виключна підсудність).

ТАКОЖ ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
thanks