Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Успіх бізнесу у чималій мірі залежить від ступеня його захищеності від ризиків, пов’язаних з розголошенням інформації, що тісно пов’язана з видами та характером підприємницької діяльності.

В процесі здійснення бізнесу постійно відбуваються різноманітні комунікації – з клієнтами, між партнерами, між роботодавцем та працівниками. Отже виникають ризики розголошення інформації з обмеженим доступом у процесі таких комунікацій. При цьому, деяка інформація є надзвичайно важливою та цінною, оскільки завдяки володінню нею конкретний бізнес заробляє гроші, надає певні конкурентні переваги. Отже, якщо ця інформація опиниться у сторонніх осіб, вся модель ведення бізнесу може опинитися під загрозою. Саме тому захист комерційної таємниці є однією з ключових потреб бізнесу.

Одним із способів захисту від антиконкурентних дій з боку третіх осіб є введення на підприємстві режиму комерційної таємниці, який дозволить підприємству використовувати встановлені законодавством механізми захисту стратегічно важливої інформації, а також притягати до відповідальності осіб, що розголошують комерційну таємницю та/або конфіденційну інформацію.

Адвокатське об’єднання WinnerLex має багаторічний досвід захисту своїх клієнтів від недобросовісних антиконкурентних дій з боку третіх осіб, що дозволяє нам досягати очікуваних результатів та є одним з чинників довіри наших клієнтів.

Ми розуміємо, що в кожного клієнта є свої пріоритети щодо визначення стратегічно важливої інформації та переліку осіб, які повинні мати доступ та/або обмежений доступ та/або максимальний захист від розголошення.

Тому ми завжди діємо за методом персоніфікованого підходу, визначаючи потреби кожного окремого клієнта.

Фахівці:
prev
next
Розробка заходів захисту комерційної таємниці та конфіденційної інформації включає в себе широкий спектр послуг, серед яких можна виділити:

складення алгоритму пропонованих дій та обґрунтування їх необхідності;

розробка внутрішньої документації (положення про комерційну таємницю, посадових інструкцій, наказів, угод про нерозголошення тощо) та механізмів їх впровадження на підприємстві;

внесення змін в трудові договори/контракти;

внесення змін в установчі документи клієнта;

вжиття заходів для притягнення до відповідальності працівників, які розголосили комерційну таємницю;

оскарження до Антимонопольного комітету України недобросовісної конкуренції у вигляді неправомірного збирання, розголошення чи використання комерційної таємниці;

супровід судових спорів, пов’язаних із комерційною таємницею та конфіденційною інформацією;

– вжиття заходів щодо зменшення ризиків розголошення комерційної таємниці та конфіденційної інформації під час надання відповідей на запити державних органів та проведення ними перевірок.

Чому нам слід довіряти
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ ми надаємо юридичну підтримку бізнес-структурам різного напряму, відтак акумулюємо напрацювання ефективних рішень проблем бізнесу.
ДОСВІД у АО WinnerLex працюють адвокати, які спеціалізуються на різних галузях права, тому ми здатні провести комплексну правову експертизу юридичного питання, проаналізувавши ситуацію під різними кутами зору.
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків.
КОМПЕТЕНТНІСТЬ наші адвокати націлені на позитивний результат – успішне вирішення поставленого клієнтом завдання. У своїй роботі ми застосовуємо нестандартний підхід до вирішення проблеми і власні методики, розроблені на підставі як законодавства і судової практики, так і нашого практичного досвіду, що дозволяє ефективно розв’язувати поставлені перед нами юридичні задачі.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ наші спеціалісти мають багаторічний досвід юридичного супроводження діяльності підприємств середнього та великого бізнесу, тому ми розуміємо Ваші потреби як ніхто інший та маємо достатньо досвіду для успішного вирішення самих складних правових питань наших клієнтів, у тому числі з приводу захисту комерційної таємниці.
ОПЕРАТИВНІСТЬ високий професійний рівень адвокатів дозволяє швидко розробити та втілити у життя стратегію захисту інтересів клієнта.
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на питання, які часто задаються
Які відомості можуть бути віднесені до комерційної таємниці?

До комерційної таємниці може бути віднесена інформація про рівень прибутку та цінова політика; плани розвитку підприємства (бізнес-плани); відомості про укладені або заплановані договори; дані про контрагентів (постачальників і покупців); власні винаходи, раціоналізаторські пропозиції та технологічні процеси, які не захищено авторським або патентним правом; власні аналітичні огляди ринку, маркетингові дослідження.

До якої відповідальності можливо притягнути працівника, що розголосив комерційну таємницю?

Перш за все, працівник обов’язково має бути ознайомлений під розпис з Положенням про комерційну таємницю, де будуть міститися відповідні пункти, що передбачають види відповідальності за розголошення комерційної таємниці. За загальним правилом, в залежності від певних обставин (суми спричинених збитків, повторюваності вчинення порушення) працівник може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності (догана, звільнення) та до матеріальної відповідальності (як правило, у межах одного середнього місячного заробітку, більші суми можуть бути стягнуті на підставі рішення суду).

Чи передбачена кримінальна відповідальність за розголошення комерційної таємниці?

На даний час стаття 232 Кримінального кодексу передбачає кримінальну відповідальність у вигляді штрафу за умисне розголошення комерційної таємниці без згоди її власника особою, якій ця таємниця відома у зв’язку з професійною або службовою діяльністю, якщо воно вчинене з корисливих чи інших особистих мотивів і завдало істотної шкоди суб’єкту господарської діяльності.

ТАКОЖ ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
thanks