Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Виявлення податкових ризиків у договорах та роботі з контрагентами є важливим елементом превентивних дій щодо юридичного захисту діяльності підприємства. 

Податкові ризики під час укладання договорів та у роботі з контрагентами – це насамперед ризики пред’явлення до підприємства претензій податкових органів у зв’язку з виявленням порушень податкового законодавства у господарських операціях та/або їх оформленні. Досить часто у своїй практиці ми стикаємося з тим, що договірна робота та оформлення господарських операцій на підприємстві ведеться менеджерами, у кращому разі бухгалтерами, які не мають, що природно, всієї повноти знань практичного застосування податкового законодавства.

У таких випадках податкові ризики під час укладання договорів можуть виникнути просто тому, що підприємством  використовуються шаблони договорів з Інтернету, або підписуються договори, надані контрагентами, без їх належного аналізу та врахування обставин та ризиків конкретних угод та господарських операцій. Аналогічно справи і з складанням первинної документації з оформлення господарських операцій. 

Ці та інші фактори в сукупності призводять до того, що допущені підприємством помилки у договірній роботі та роботі з первинною документацією виявляються податковими органами під час проведення перевірок та кваліфікуються як порушення податкового законодавства. Внаслідок цього підприємству можуть донарахувати податкові зобов’язання, штрафні санкції, що вимагатиме оскарження таких донарахувань в адміністративному чи судовому порядку, щоб уникнути значних фінансових втрат.

 Щоб уникнути подібних проблем перевірка податкових ризиків у договорах та роботі як з новими контрагентами, так і з постійними діловими партнерами повинна проводитись на постійній основі. 

Виявлення податкових ризиків у договорах та роботі з контрагентами може проводитись як у процесі підготовки до укладання кожної угоди так і в процесі її реалізації та оформлення первинних документів.

Також перевірку податкових ризиків у договорах та роботі з контрагентами можна проводити за певним комплексом вже наявних у підприємства договорів, у формі їхнього юридичного аудиту. Перевірка податкових ризиків проводиться податковими адвокатами Адвокатського об’єднання WinnerLex, які мають великий практичний досвід, у тому числі із захисту у податкових спорах. Це дозволяє оцінити податкові ризики під час укладання договорів з погляду практики застосування податкового законодавства податковими органами і навіть судами під час вирішення податкових спорів. Таким чином, перевірка податкових ризиків спрямована на те, щоб заздалегідь спрогнозувати ступінь ймовірності негативного “інтересу” податкової до певної господарської операції, а також перспективи захисту інтересів клієнта у разі пред’явлення до нього відповідних претензій з боку податкового органу.

Перевірка податкових ризиків в договорах і роботі включає в себе, зокрема, перевірку:
  • податкового навантаження конкретної угоди;
  • податкових ризиків у розрізі особливостей конкретної індустрії;
  • належної податкової обачності контрагента;
  • податкових ризиків роботи з ФОП;
  • ризиків перекваліфікації цивільно-правових договорів у трудові;
  • ризиків постійних представництв іноземних компаній;
  • податкових ризиків при укладанні господарських договорів;
  • ризиків порушення податкового законодавства платниками податків;
  • ризиків ліквідації бізнесу, тощо.
Фахівці:
prev
next
Чому нам слід довіряти
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ ми надаємо юридичну підтримку бізнес-структурам різного напряму, відтак акумулюємо напрацювання ефективних рішень проблем бізнесу
ДОСВІД наша компанія об’єднує адвокатів зі стажем роботи більше 40 років, у тому числі у контролюючих та правоохоронних органах
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків
КОМПЕТЕНТНІСТЬ володіючи великим досвідом роботи в податкових органах, наші податкові адвокати виграють навіть найскладніші податкові спори.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ беремо участь в розробці податкових законопроектів, проводимо семінари з податкових спорів, є авторами публікацій з податкових спорів в авторитетних виданнях.
ОПЕРАТИВНІСТЬ «швидка юридична допомога» при виникненні будь-яких податкових проблем.
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на питання, які часто задають
Як перевірити податкові ризики у договорах та роботі з контрагентами?

Перевірити податкові ризики в договорах та роботі з контрагентами можна, замовивши відповідну послугу у Адвокатського об’єднання WinnerLex. Наші податкові адвокати мають значний практичний досвід у захисті бізнесу у відносинах з податковими органами. Ми оперативно проведемо детальний аналіз як проектів, так і чинних договорів, а також первинної документації щодо виявлення у їх змісті або в самій схемі роботи між контрагентами елементів, які можуть викликати претензії з боку податкових органів.

Навіщо перевіряти податкові ризики у договорах та роботі з контрагентами?

Перевірка податкових ризиків у договорах та роботі з контрагентами, проведена своєчасно, допоможе уникнути різних негативних наслідків того, що допущені порушення будуть виявлені податковими органами із застосуванням відповідних санкцій.

Коли можна перевірити податкові ризики у договорах та роботі з контрагентами?

Перевірку податкових ризиків у договорах та роботі з контрагентами можна провести на етапі оформлення угоди, вибору схеми оподаткування нової компанії чи проекту, або до проведення податкової перевірки.

Куди звернутися для проведення перевірки податкових ризиків у договорах та роботі з контрагентами?

Для проведення перевірки податкових ризиків у договорах та роботі з контрагентами можна звернутися безпосередньо до офісів Адвокатського об’єднання WinnerLex, які розташовані у Києві та Дніпрі, або зателефонувати нам за телефонами, вказаними на нашому сайті у розділі Контакти та внизу кожної сторінки сайту.

Також вас може зацікавити
thanks