Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Багато підприємців у сільськогосподарській галузі здійснює свою діяльність у власних інтересах, бажаючи досягти перш за все для себе якнайбільшого позитивного результату. Але іноді власних потужностей недостатньо, а придбавати їх з тих чи інших причин недоцільно. Саме тоді виникає необхідність об’єднати активи з іншим суб’єктом господарювання та досягти спільної мети в оптимальному для сторін співвідношенні. Ідеальним інструментом для юридичного врегулювання таких відносин є договір про спільну діяльність без створення юридичної особи. В агросекторі такий вид договору застосовується доволі часто. У більшості випадків – коли одна сторона договору має речове право на земельну ділянку, а у іншої наявні ресурси для вирощування сільгоспкультур: посадковий матеріал, техніка, робоча сила. Спільна діяльність може здійснюватися на основі об’єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об’єднання вкладів учасників.

Слід врахувати, що оформлення спільної діяльності може нести в собі суттєві юридичні ризики. Наприклад, одна із сторін договору може поставити у невигідне становище другу сторону, яка замість прибутку від спільної діяльності отримає значні збитки та юридичні проблеми. Тому при оформленні спільної діяльності необхідно користуватися допомогою адвоката, який має досвід у даній сфері.

Фахівці:
prev
next
Юридичні послуги щодо спільної діяльності включають в себе, зокрема:

консультації з питань оформлення правовідносин спільної діяльності;

перевірка правового статусу та благонадійності сторін договору про спільну діяльність;

супровід укладання, зміни та розірвання договорів про спільну діяльність;

експертиза укладених договорів про спільну діяльність;

супровід вирішення спорів, що виникли на підставі договорів про спільну діяльність;

вирішення податкових питань, що виникають у зв’язку із провадженням спільної діяльності.

Чому нам слід довіряти
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ АО WinnerLex спеціалізується на системному зовнішньому юридичному обслуговуванні (аутсорсинг) ряду аграрних підприємств у різних регіонах країни.
ДОСВІД правники нашої компанії мають багатий досвід успішного юридичного супроводження земельних проектів різних рівнів складності.
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків.
КОМПЕТЕНТНІСТЬ спеціалісти нашого об’єднання мають успішний багаторічний досвід юридичного супроводу сільськогосподарського бізнесу. Наші адвокати забезпечили юридичну складову під час втілення великої кількості комплексних бізнес-проектів у сільськогосподарській галузі.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ відстеження нами поточних змін у законодавство, що регулює ведення бізнесу у сфері сільськогосподарського виробництва, у сукупності з вже накопиченим досвідом правового супроводження успішно реалізованих проектів дозволяє нам застосувати комплексний і завжди актуальний підхід при вирішенні юридичних питань, пов’язаних із агробізнесом.
ОПЕРАТИВНІСТЬ «швидка юридична допомога» при виникненні у аграріїв проблем юридичного характеру.
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на питання, які часто задаються
У якій формі укладається договір про спільну діяльність?

Договір про спільну діяльність укладається у письмовій формі. Нотаріальне посвідчення таких договорів законом не вимагається, але не буде зайвим.

Чи підлягають державній реєстрації договори про спільну діяльність?

Договори про спільну діяльність (про спільне вирощування сільгоспкультур) не підлягає державній реєстрації. На практиці іноді цей вид договору плутають із іншим договором, який має схожу назву, але має зовсім іншу правову природу та зміст – договором про спільну інвестиційну діяльність, який підлягає державній реєстрації.

Чи може договір про спільну діяльність бути визнаний недійсним?

Договір про спільну діяльність, як і інші договори, є правочином, що спрямований на набуття відповідних прав та обов’язків. Тому до договору про спільну сумісну діяльність застосовуються всі загальні вимоги, передбачені Цивільним кодексом України, додержання яких є необхідним для чинності будь-якого правочину. Отже, якщо по якимось причинам зміст договору про спільну діяльність буде суперечити Цивільному кодексу України, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам, або ж сторона договору не мала необхідний обсяг дієздатності, чи такий договір може бути визнаний недійсним. Договір про спільну діяльність, як і будь-який інший правочин, має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним. Отже, якщо договір про спільну діяльність є прихованим договором оренди землі, його зміст буде суперечити вимогам закону, що є підставою для визнання цього договору недійсним та зобов’язання обробника землі звільнити земельну ділянку з огляду на її використання у такому випадку без достатніх правових підстав.

ТАКОЖ ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
thanks