Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Податкові спори є дієвим способом захисту прав бізнесу в судовому порядку від рішень або дій податкової.

Наприклад, при проведенні перевірок податківці в силу своєї фіскальної функції часто намагаються визначити в акті максимальні донарахування податків. При цьому оцінка господарської діяльності податковими органами може ґрунтуватися не на нормах законодавства, а на внутрішніх приписах, домислах і припущеннях. До того ж, неоднозначність норм податкового законодавства викликає різне тлумачення їх змісту платниками податків і податковими органами. Як наслідок, в таких ситуаціях – суд з податковою є єдиною альтернативою сплати неправомірно донарахованих податкових зобов’язань та штрафних санкцій.

Адвокатське об’єднання WinnerLex – Ваш надійний адвокат з податкових спорів. Кожен податковий адвокат нашого об’єднання має багаторічний досвід юридичного захисту бізнесу різних сфер і видів діяльності. Ми неодноразово вигравали податкові спори для наших клієнтів і звільняли їх від сплати донарахувань податкової, суми, яких досягали сотні мільйонів.

Податкові адвокати АО WinnerLex мають позитивний досвід у вирішенні податкових спорів різних категорій, зокрема, щодо визнання протиправними та скасування:
 • податкових повідомлень-рішень, щодо донарахування податкових зобов’язань з ПДВ, податку на прибуток, земельного податку, податку на доходи фізичних осіб, податку на нерухоме майно, транспортного податку і т.д – скасування наказів на проведення податкових перевірок (планових / позапланових)
 • рішень про відмову в реєстрації податкових накладних;
 • податкових вимог;
 • рішень про арешт майна платників податків;
 • податкових повідомлень-рішень про відмову в бюджетному відшкодуванні ПДВ;
 • рішень про анулювання реєстрації платників ПДВ;
 • негативних індивідуальних податкових консультацій.

Відповідно до чинного законодавства податкові спори юридичних осіб Києва,  Київської та Дніпропетровської областей розглядаються, відповідно, окружним адміністративним судом Києва, Київським і Дніпропетровським окружними адміністративними судами.

Також в Києві і Дніпрі розташовані і апеляційні адміністративні суди, які переглядають рішення окружних адміністративних судів в порядку апеляційного провадження.

Постійні офіси нашого Адвокатського об’єднання розташовані в Києві та Дніпрі в безпосередній близькості до окружних, апеляційних адміністративних судів, а також до Верховного Суду. В результаті наші адвокати з податкових спорів більш ефективно, оперативно і з меншими витратами можуть здійснювати представництво інтересів підприємств Київської та Дніпропетровської областей в судах всіх інстанцій.

Фахівці:
prev
next
Наші професійні переваги
Оперативність податкові адвокати АО WinnerLex вивчать ситуацію з вашим податковим спором в максимально стислі терміни
Аналітичний підхід перед зверненням до суду з податковою завжди проводимо глибокий аналіз документів і актуальною судовою практикою за відповідною категорією судових спорів
Об'єктивність перш ніж звертатися до суду наш податковий адвокат завжди надає клієнту максимально повну інформацію про перспективи податкового спору
Прозорі фінансові відносини оплата послуг адвокатського об'єднання по супроводу справи в суді повністю оплачується на рахунок на підставі договору і відноситься на валові витрати підприємства
Відшкодування витрат статус адвокатського об’єднання, і повна оплата за договором, дає підстави відшкодовувати понесені витрати на юридичні послуги з державного бюджету після закінчення суду з податковою
КОМАНДА кількість і професійний рівень адвокатів дозволяє нашому адвокатському об'єднанню успішно вести навіть найскладніші податкові спори
ГЕОГРАФІЧНЕ РОЗТАШУВАННЯ (територіальнсть) наявність двох повноцінних офісів в Києві та Дніпрі дає можливість представляти інтереси клієнтів з Києва, Київської та Дніпропетровської областей при розгляді податкових спорів в окружних, апеляційних судах і в Верховному Суді
ДОСЯГНЕННЯ ми виграли податкові спори на сотні мільйонів гривень і допомогли десяткам підприємств успішно пройти або не допустити податкові перевірки
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на питання, які часто задають:
До якого суду необхідно звертатися коли виникають податкові спори?

Відповідно до чинного законодавства, податкові спори розглядаються адміністративними судами.  За вибором платника податків (позивача) позов може бути поданий або до адміністративного суду за місцем знаходження позивача (місцем проживання), або до адміністративного суду за місцем знаходження відповідача – податкового органу.

Так, позов до податкової від компаній з Києва повинен подаватися до Окружного адміністративного суду Києва.  Спори з податковою підприємств Київської області розглядаються Київським окружним адміністративним судом.

Податкові спори підприємств Дніпра і Дніпропетровської області розглядає Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

Податкові адвокати АО «WinnerLex» працюють і в Києві, і в Дніпрі.  Це дає нам можливість максимально ефективно і оперативно виконувати всі процесуальні дії в інтересах клієнта, коли розглядаються податкові спори.

Який розмір судового збору за податкові спори?

Судовий збір – це встановлена ​​державою офіційна плата за звернення до суду з податкової, або в разі інших судових спорів.

Розмір судового збору за податкові спори складає:

 •  за подачу позову майнового характеру (наприклад, оскарження податкового повідомлення-рішення):

– юридичною особою – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто від 2 102 гривень до 21 020 гривень;

– фізичною особою або фізичною особою-підприємцем – 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто від 840,80 гривень до 10 510 гривень.

 • за подачу позову немайнового характеру (наприклад, оскарження рішення податкової про відмову в реєстрації податкової накладної, визнання протиправною бездіяльність податкової):

– юридичною особою – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 2 102 гривні, за подачу позову немайнового характеру фізичною особою

– фізичною особою або фізичною особою-підприємцем – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 840,80 гривень.

Чи може підприємство повернути собі витрати на суд з податкової?

Чинне законодавство передбачає можливість відшкодування судових витрат за рахунок програвшої в суді сторони.

Задовольняючи позов до податкової, суд одночасно вирішує питання відшкодування підприємству судового збору за подачу цього позову.

Звернувшись в АО WinnerLex, підприємство отримує реальну можливість компенсувати понесені витрати на юридичні послуги при задоволенні позову.

Суди неодноразово відшкодовували нашим клієнтам судові витрати в повному обсязі.  Підставою для цього служать прозорі фінансові відносини з клієнтом – оплата наших послуг здійснюється за безготівковим розрахунком на підставі договору.  Крім того, ми готуємо для суду з податкової весь пакет необхідних документів, для обґрунтування витрат клієнта.

В який термін можна звернутися в суд з позовом до податкової?

Строки звернення до суду з позовом до податкової відрізняються в залежності від того, який спір з податковою буде розглядатися.

За загальним правилом, позов до податкової може подаватися в такі строки:

 • шість місяців з дня, коли платник податків довідався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів;
 • три місяці з дня вручення платнику податків рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дію чи бездіяльність податкового органу (якщо платник податку скористався процедурою адміністративного оскарження).

Для звернення до суду до податкової з позовом про визнання неправомірними податкових повідомлень-рішень, а також при відмові зареєструвати податкові накладні чинне законодавство передбачає інші строки.  Про них докладніше можна дізнатися на сторінках цього сайту «Оскарження результатів перевірок» і «Розблокування податкових накладних».

Чи можна оскаржити в суді акт податкової перевірки?

Отримавши акт податкової перевірки з описом нібито допущених порушень, деякі підприємства намагаються звернутися до суду з податкової для його оскарження.

Однак, розглядаючи податкові спори, суди давно сформували правову позицію, згідно з якою не можна оскаржити акт перевірки. Суди виходять з того, що акт податкової перевірки є лише документом-носієм доказової інформації про виявлені порушення. Але висновки, які в ньому вказуються, самі по собі не породжують для платника податків негативних наслідків.  Тому, якщо подати позов до податкової про визнання неправомірним акту податкової перевірки, в такому позові буде відмовлено.

У той же час, можна ініціювати податкові спори про визнання неправомірними податкових повідомлень-рішень, винесених на підставі акту податкової перевірки.

ТАКОЖ ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
thanks