Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Останнім часом рейдерство в Україні набуло загрозливих масштабів. Незважаючи на прийняття низки нормативних актів, направлених на посилення захисту права власності та покращення інвестиційного клімату в країні (наприклад, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності», створення Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, закони серії «Маски-шоу стоп» тощо), кількість рейдерських атак залишається вкрай високою.

Об’єктами рейдерства частіше всього є сільськогосподарські підприємства (земельні ділянки), нерухоме майно високої вартості (комерційна чи виробнича нерухомість, елітне житло), високодохідні підприємства та підприємства з великою кількістю активів.

Вжиття певних превентивних заходів, таких як структурування бізнесу, захист інсайдерської інформації та комерційної таємниці, контроль кредиторської заборгованості, встановлення обмежень повноважень директора, створення ряду зобов’язань компанії перед іншими (дружніми) підприємствами, дозволить суттєво мінімізувати ризик вірогідності успішності рейдерських атак. Є очевидним, що краще здійснити ряд попереджувальних дій для зменшення можливості «недружнього поглинання» для того, щоб Ваш бізнес став занадто складним об’єктом для зазіхань з боку любителів незаконного збагачення за рахунок чужого майна, аніж потім боротися з наслідками рейдерської атаки. Звісно, здійснення превентивних заходів для зменшення ризику рейдерства потребує практичного досвіду та системних юридичних знань, тому для їх реалізації необхідно звернутися до кваліфікованого адвоката.

Тим паче професійна юридична допомога необхідна при здійсненні захисту від активних рейдерських атак, оскільки у такому випадку потрібно швидко розробити стратегію захисту від рейдерської атаки та ефективно втілити схему дій у життя.

Фахівці:
prev
next
Антирейдерський захист АО WinnerLex включає в себе широкий спектр послуг, серед яких можна виділити:

Правовий аудит структури бізнесу (Due Diligence) для виявлення потенційних ризиків – слабких місць для рейдерських атак, а також розробки впровадження заходів антирейдерського захисту.

Розробка статутних та корпоративних документів, які передбачають запобіжні механізми проти рейдерства.

Зміна структури бізнесу для мінімізації ризиків рейдерських атак.

Створення зобов’язань між пов’язаними дружними компаніями, на підставі яких утворюються обтяження на майно та корпоративні права.

Активний правовий захист проти рейдерських атак шляхом залучення правоохоронних органів, оскарження незаконних дій в судовому та позасудовому порядку.

Чому нам слід довіряти
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ ми надаємо юридичну підтримку бізнес-структурам різного напряму, відтак акумулюємо напрацювання ефективних рішень проблем бізнесу.
ДОСВІД наша компанія об’єднує адвокатів зі стажем роботи більше 40 років, у тому числі у державних та правоохоронних органах, тому ми володіємо ефективними прийомами антирейдерського захисту.
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків.
КОМПЕТЕНТНІСТЬ одним із головних напрямів діяльності АО WinnerLex є захист бізнесу від різноманітних протиправних посягань, у тому числі здійснення антирейдерського захисту.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ команда АО WinnerLex має багатий досвід успішного захисту бізнесу від спроб рейдерських атак.
ОПЕРАТИВНІСТЬ високий професійний рівень адвокатів дозволяє швидко розробити та втілити у життя стратегію захисту інтересів клієнта.
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на питання, які часто задаються
Які заходи можна вжити для захисту бізнесу від рейдерських атак?

Для зменшення вірогідності рейдерського захоплення підприємства є можливим вжити наступні заходи:
– привести корпоративні документи підприємства у відповідність до чинного законодавства
– побудувати правильну структуру корпоративного управління.
– здійснювати систематичний моніторинг та аналіз інформації про активи підприємства, про наявні судові справи, у яких фігурує підприємство.
– впорядковати систему обігу та зберігання інформації та документів на підприємстві.
– заручитися правовою допомогою професійного юриста.

Якою може бути загальна стратегія захисту від рейдерських атак в суді?

Ви маєте право вирішувати питання подолання наслідків рейдерського захоплення та поновлення своїх прав у судовому порядку. Зокрема, можете оскаржити угоди, реєстраційні дії в суді, ініціювати накладення в межах судового провадження арешту на активи, установлення заборони проводити певні дії.

Які існують інші варіанти для захисту інтересів бізнесу від рейдерських атак шляхом маніпулювання реєстрами, окрім судового оскарження?

З метою захисту від рейдерського нападу, вчиненого шляхом проведення незаконних реєстраційних дій, окрім суду, можна звернутися із заявою про вчинений злочин до правоохоронних органів та зі скаргою – до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

ТАКОЖ ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
thanks