Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Деякі підприємства в сфері ІТ оформлюють відносини із своїми працівниками, уклавши цивільно – правовий договір замість трудового, чим вже пригорнули увагу контролюючих органів до такого способу праці. У зв’язку із цим, кожна ІТ-компанія для власної безпеки повинна відпрацьовувати податкові ризики трудових відносин в сфері ІТ, щоб запобігти настання негативних наслідків під час проведення перевірок.

Адже у разі перекваліфікації контролюючими органами співробітників, що працюють за цивільно-правовим договором, у працівників, які мають трудові відносини із роботодавцем, щодо останнього можуть бути застосовані штрафні санкції за неоформлених співробітників відповідно то трудового законодавства працівників. Розмір штрафних санкцій є досить значним – 10 розмірів мінімальних заробітних плат, встановлених на момент виявлення порушення за кожного неоформленого працівника, причому є риск притягнення роботодавця до кримінальної відповідальності та донарахування податкових зобов’язань (41,5 відсотків від оплати праці).

Якщо Ви укладаєте договір підряду з фізичною особою-підприємцем, то необхідно звернути увагу на те, що він обов’язково має відрізнятися від трудового договору. Наприклад, у цивільно-правовому договорі ні в якому випадку не можна вказувати робочий графік, будь-які відомості чи дані про те, що працівник ознайомлений із правилами внутрішнього трудового розпорядку, будь-якими внутрішніми документами чи інструкціями підприємства. Адже у випадку, якщо цивільно-правовий договір буде мати хоч якісь ознаки трудового договору, контролюючий орган з легкістю перекваліфікує ФОП-а у штатного працівника Вашого підприємства, а такий хід подій тягне за собою встановлену законодавством відповідальність.

Якщо фізична особа виконує роботи або надає послуги за цивільно-правовим договором, проте не має статусу підприємця, вона притягується до адміністративної відповідальності (відповідно до ст. 164 Кодексу про адміністративні правопорушення – ведення господарської діяльності без державної реєстрації), за що така особа має сплатити штраф у розмірі від 1 000 до 2 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Крім того, конфіскується виготовлена продукція, знаряддя виробництва, сировина, гроші, які були отримані у результаті здійснення таких неправомірних дій фізичною особою.

Для того, щоб запобігти безпідставному нарахуванню штрафів та звести до мінімуму нівелювання норм законодавства представниками різних державних органів, доцільним буде заручитися підтримкою професіоналів у сфері права, які з допомогою законодавчих знань та практичного досвіду зможуть урегулювати податкові ризики трудових відносин в сфері ІТ вашого бізнесу. 

Команда АО Winnerlex має багаторічний досвід та глибокі нормативні знання у податковій та трудовій сферах, які вдало застосовуються для мінімізації ризиків податкової перекваліфікації ФОП у штатних працівників, тому наші співробітники зможуть вирішити  Ваші юридичні проблеми, а у Вас залишиться більше часу на  ведення бізнесу.

Фахівці:
prev
next
Відпрацювання ризиків податкової перекваліфікації ФОП у штатних працівниківвключає у себе ряд послуг:

Підбір відповідної структури оформлення трудових відносин у ІТ-сфері

Надання консультацій щодо особливостей оподаткування доходів, нарахованих фізичним особам згідно із трудовим договором, цивільно-правовим договором та фізичним особам-підприємцям.

Юридичне супроводження під час перевірок податковими органами.

Юридичне супроводження під час перевірок органами Держпраці.

Оскарження результатів перевірок у суді.

Представництво інтересів у судах всіх інстанцій.

Наші професійні переваги
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ ми надаємо правову підтримку бізнес-структурам різного напряму, відтак акумулюємо напрацювання ефективних рішень юридичних проблем бізнесу, у тому числі в ІТ-сфері.
ДОСВІД у АО WinnerLex працюють адвокати, які спеціалізуються на різних галузях права, тому ми здатні провести комплексну правову експертизу юридичного питання, проаналізувавши ситуацію під різними кутами зору.
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків.
КОМПЕТЕНТНІСТЬ володіючи великим досвідом роботи в юридичній ІТ-сфері, наші юристи вирішують найскладніші ситуації. У своїй роботі ми застосовуємо нестандартний підхід до вирішення проблеми і власні методики, розроблені на підставі як законодавства і судової практики, так і нашого практичного досвіду, що дозволяє ефективно розв’язувати поставлені перед нами юридичні задачі.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ наші спеціалісти мають багаторічний досвід юридичного супроводження діяльності ІТ-бізнесу, тому ми розуміємо Ваші потреби як ніхто інший та маємо достатньо досвіду для успішного вирішення самих складних правових питань наших клієнтів.
ОПЕРАТИВНІСТЬ високий професійний рівень адвокатів дозволяє швидко розробити та втілити у життя стратегію захисту інтересів клієнта.
Поради адвоката
prev
next
Відповіді на запитання, які часто задаються
Які найпоширеніші формулювання предмету цивільно-правового договору з ІТ-спеціалістом є такими, що мінімізують ризики перекваліфікації ФОП у штатних працівників?

Найбільш поширеними є такі формулювання:

  • «послуги з інформаційно-технічного обслуговування»
  • «послуги з комп’ютерного програмування»
  • «послуги з розробки програмного забезпечення»
  • «послуги з обслуговування програмного забезпечення, комп’ютерної, мережевої та офісної техніки»
  • «роботи з ремонту комп’ютерної техніки»
  • «послуги з програмної та мережевої інтеграція (об’єднання мережевих систем або прикладних програм)»
  • «послуги із забезпечення інформаційної безпеки»
  • «послуги з консультування з питань використання інформаційних технологій
    (ІТ-консалтинг)»
  • «послуги з інформаційно-технічного навчання та проведення тренінгів» тощо.

Крім того, у цивільно-правовому договорі з ІТ-спеціалістом також повинно бути конкретно визначено обсяг робіт чи послуг, які мають бути виконані виконавцем.

Яким чином оплачуються послуги за цивільно-правовим договором?

За цивільно-правовим договором ІТ-спеціаліст отримує кошти не за сам процес праці, а за результат наданої роботи чи послуг. Така оплата здійснюється у формі раніше обговореної сторонами договору суми винагороди. Цивільно-правовий договір не повинен у своєму змісті вказувати про отримання виконавцем заробітної плати.  У такому договорі не мають бути посилання на законодавство, яке регулює трудові відносини – Кодекс законів про працю чи Закон України «Про оплату праці». Отож, для визначення суми винагороди за цивільно-правовим договором замовник має орієнтуватися лише на норми цивільного законодавства, а не на норми трудового законодавства. Наприклад, у договорі про виконання робіт/надання послуг спосіб визначення ціни та саму ціну прописують у порядку ст. 843 ЦКУ – це можна зазначити у самому договорі або ж у додатках до нього, які будуть невід’ємною частиною такого договору.

Чи звільняє перехід на цивільно-правові договори від сплати податків і зборів?

Перехід на цивільно-правові договори не звільнить Вас від сплати податків і зборів. Однак варто зазначити, що при оподаткуванні податком на доходи з фізичних осіб з нарахованої зарплати та винагороди за цивільно-правовим договором існує відмінність, що полягає у визначенні бази оподаткування. Так, пунктом 164.6 Податкового кодексу України для оподаткування зарплати базою є сума нарахованої зарплати, а у разі оподаткування винагороди за цивільно-правовим договором базою оподаткування податку на доходи з фізичних осіб є нарахована винагорода.  

Також вас може зацікавити
thanks