Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

За останні часи увага з боку державних органів, особливо податківців, суттєво зросла до ІТ-бізнесу. Причинами такої уваги є розвиток ІТ-сфери в Україні. За останніми даними, біля 20 % усіх послуг, що експортуються з України, так чи інакше пов’язані з інформаційними технологіями, а суми надходжень від ІТ-бізнесу до бюджету у виді податків швидко збільшуються. Наслідками цих процесів є постійне зростання кількості податкових перевірок ІТ-фірм, що тягне за собою і негативні наслідки у вигляді донарахування сум податкових зобов’язань та застосування штрафних санкцій до ІТ-компаній за порушення податкового законодавства.

З одного боку, є очевидним, що суб’єкти господарювання при веденні бізнесу  повинні дотримуватися вимог податкового законодавства, і ІТ-бізнес не є виключенням.

З іншого боку, податкові органи самі часто допускають порушень законодавства, переслідуючи одну мету – за будь-яких обставин збільшити суми надходжень до бюджету, у тому числі шляхом адміністративного тиску на ІТ-бізнес, здійснення незаконних дій та прийняття неправомірних рішень. Отже, у зв’язку з вказаними обставинами податкові консультації для IT  захистять від зловживань з боку податкових органів.

Також, є доволі зрозумілим намагання бізнесу оптимізувати податкове навантаження на свої компанії в рамках, дозволених законом, оскільки ефективність бізнесу пов’язана не тільки зі збільшенням рівня доходів, але і зі зменшенням законним шляхом рівня своїх витрат.

Тому доволі актуальним для ІТ-бізнесу є юридичне супроводження податкових питань не лише під час перевірок податківців, а і під час здійснення господарської діяльності загалом.

Отже, зважаючи на специфіку діяльності ІТ-компаній,  податкові органи звертають все більше уваги на дотримання ними правил оподаткування. Тому для того, щоб запобігти порушенням податкового законодавства, обґрунтовано користуватися податковими пільгами для ІТ-компаній, доцільно користуватися допомогою досвідчених фахівців у галузі податкового права.

Однією з основних практик АО Winnerlex є саме податкове право. У нашій команді працює група досвідчених юристів та адвокатів з податкових питань, які регулярно проводять податкові консультації для IT.  Тому ми знаємо систему роботи податківців зсередини та бачимо всі їх помилки, що дозволяє нам ефективно вирішувати найскладніші питання наших Клієнтів, пов’язанні з оподаткуванням.

Фахівці:
prev
next
Податкові консультації для ІТ включають в себе ряд послуг, у тому числі:

консультації щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій на постачання програмної продукції;

консультації щодо податкових пільг зі сплати ПДВ для операцій з постачання програмної продукції;

консультації щодо відпрацювання ризиків податкової перекваліфікації ФОП у штатних працівників;

консультації щодо податкового планування суб’єкта господарювання у сфері ІТ;

консультації щодо особливостей оподаткування доходів ІТ-спеціалістів;

консультування щодо вибору системи оподаткування.

Наші професійні переваги:
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ ми надаємо правову підтримку бізнес-структурам різного напряму, відтак акумулюємо напрацювання ефективних рішень юридичних проблем бізнесу, у тому числі в ІТ-сфері
ДОСВІД у АО WinnerLex працюють адвокати, які спеціалізуються на різних галузях права, тому ми здатні провести комплексну правову експертизу юридичного питання, проаналізувавши ситуацію під різними кутами зору
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків
КОМПЕТЕНТНІСТЬ володіючи великим досвідом роботи в юридичній ІТ-сфері, наші юристи вирішують найскладніші ситуації. У своїй роботі ми застосовуємо нестандартний підхід до вирішення проблеми і власні методики, розроблені на підставі як законодавства і судової практики, так і нашого практичного досвіду, що дозволяє ефективно розв’язувати поставлені перед нами юридичні задачі
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ наші спеціалісти мають багаторічний досвід юридичного супроводження діяльності ІТ-бізнесу, тому ми розуміємо Ваші потреби як ніхто інший та маємо достатньо досвіду для успішного вирішення самих складних правових питань наших Клієнтів
ОПЕРАТИВНІСТЬ високий професійний рівень адвокатів дозволяє швидко розробити та втілити у життя стратегію захисту інтересів Клієнта
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на запитання, які часто задаються
Чи є обов’язковою для суб’єкта господарювання у сфері ІТ податкова пільга?

Звичайно, у даному випадку така норма є імперативною, адже платнику податків не надається право вибору. У разі здійснення ІТ-компанією операції з постачання програмної продукції така операція не оподатковується податком на додану вартість.

Якщо комп’ютерну програму постачає особа, яка не є такою, що створила таку програму, чи буде у такому випадку постачання продукції оподатковуватися податком на додану вартість?

Не важливо, ким здійснюється постачання комп’ютерної продукції, адже відповідно до норм Податкового кодексу України оподаткування податком на додану вартість у разі такого постачання стосується самої комп’ютерної продукції, а не особи, яка здійснює таке постачання.

Якщо суб’єктом господарювання, що здійснює свою діяльність у сфері ІТ, постачається замовнику складова система або обладнання, до складу якого входить програмна продукція, чи буде таке постачання оподатковуватися податком на додану вартість?

У даному випадку не можна вважати, що таке постачання звільняється від оподаткування податком на додану вартість, адже постачання складової системи, обладнання, устаткування відноситься до категорії звичайних поставок товарів, тому і оподатковуватися такі господарські операції будуть на загальних підставах, зазначених у податковому законодавстві України.

ТАКОЖ ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
thanks