Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Конституцією України передбачено, що всі державні органи, до яких звісно відносяться і митні органи, мають діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Але, як показує практика, нерідко посадові особи митних органів допускають зловживання своїми правами, не дотримуються закону, зашкоджуючи інтересам імпортерів та експортерів неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю. Що ж робити, коли Ви зіткнулись з порушенням Ваших прав митниками? Як варіант, можна прийняти необґрунтовані вимоги працівників митниці, не йдучи з ними у протистояння. Але, якщо виконати раз безпідставні вимоги суб’єкта владних повноважень, збільшується ризик зловживань відносно Вас з боку митників у майбутньому, оскільки вони побачать, що їх протиправній поведінці ніхто не протидіє, тому і далі спротиву проти їх зловживань не буде. Тому краще, якщо Ви хоч раз зіткнулися з протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю з боку митниці, якнайшвидше  подавайте на оскарження дій митних органів. Таким чином Ви не тільки відстоїте свої інтереси у поточній ситуації, але і спрацюєте на майбутнє, оскільки митники будуть розуміти, що на спроби їх посягань на Ваші права вони отримають жорстку відповідь.

Оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність митних органів можна як в судовому, так і в адміністративному – досудовому порядку.

Обидва шляхи оскарження мають свої переваги.

Звернувшись до суду, Ви можете розраховувати на більшу об’єктивність та неупередженість розгляду справи судом.

Оскарження протиправних рішень, дій чи бездіяльності митників в досудовому порядку до митного органу вищого рівня займає менше часу, аніж оскарження в судовому порядку. Тому, якщо рішення, або дії митників будуть явно і грубо порушувати закон, є певна вірогідність, що Ваша скарга буде задоволена митним органом вищого рівня. При цьому, у митного органу нижчого рівня, дії чи рішення якого будуть визнані протиправними митним органом вищого рівня, не буде можливості оскаржити рішення про задоволення Вашої скарги в апеляційному порядку, на відміну від ситуації, коли Ваш позов буде задоволено судом першої інстанції, після чого митниця подасть апеляційну скаргу, і рішення суду набере законної сили лише після завершення процедури апеляційного перегляду.

Отже, в залежності від обставин спірної ситуації, може бути доволі доречним оскарження дій митних органів , рішень чи бездіяльності саме в адміністративному порядку до митного органу вищого рівня.

Слід враховувати, що митними органами вищого рівня є:

  • щодо митних постів – митниці, структурними підрозділами яких є ці митні пости;
  • щодо митниць – Державна митна служба України.

Багаторічна практика адвокатів АО WinnerLex по вирішенню митних спорів дозволяє нам ефективно оскаржувати незаконні рішення, дії чи бездіяльність митних органів.

Фахівці:
prev
next
ПРАВОВА ДОПОМОГА АДВОКАТА ПО ОСКАРЖЕННЮ ДІЙ ТА РІШЕНЬ МИТНИХ ОРГАНІВ включає в себе широкий спектр послуг, серед яких можна виділити:

вирішення спорів щодо декларування майна;

вирішення спорів з приводу конфіскації майна;

вирішення спорів щодо оскарження постанов про адміністративну відповідальність за порушення митних правил;

надання усних та письмових консультацій по митним спорам;

оскарження рішень, дій або бездіяльності митного органу з приводу коригування митної вартості товару;

оскарження рішень, дій чи бездіяльності у визначені коду товару за УКТЗЕД;

оскарження рішень, дій чи бездіяльності щодо повернення митних платежів, помилково або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами;

складання запитів, скарг, заяв та інших документів правового характеру з метою вирішення митного спору;

консультування з приводу суперечок стосовно переміщення товарів через митний кордон України в режимі експорту, імпорту, тимчасового ввезення, транзиту.

Чому нам слід довіряти
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ одним із напрямів діяльності АО WinnerLex є вирішення спорів, пов’язаних із зовнішньоекономічною діяльністю, у тому числі митних спорів, оскільки метою нашої команди є створення умов для ведення Вашого бізнесу без юридичних бар’єрів.
ДОСВІД команда АО WinnerLex має багатий досвід успішного вирішення великої кількості митних спорів різноманітних категорій та рівнів складності.
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків.
КОМПЕТЕНТНІСТЬ відстеження нами поточних змін у митне законодавство, а також огляд актуальної судової практики адміністративних судів у сукупності з вже накопиченим практичним досвідом супроводження митних спорів дозволяє застосувати комплексний і завжди актуальний підхід при вирішенні митних спорів.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ наші спеціалісти мають багаторічний досвід юридичного супроводження діяльності підприємств середнього та великого бізнесу, тому ми розуміємо Ваші потреби як ніхто інший та маємо достатньо досвіду для успішного вирішення самих складних правових питань наших Клієнтів. Адвокати АО WinnerLex є постійними активними учасниками форумів та семінарів з митного права, тому одними з перших дізнаються про найновіші тенденції у цій галузі.
ОПЕРАТИВНІСТЬ «швидка юридична допомога» при виникненні митних спорів.
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на питання, які часто виникають
До якого органу слід звертатися зі скаргою на рішення чи дії митниці?

В досудовому порядку рішення та дії чи бездіяльність митниці можуть бути оскаржені до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику. Таким органом є заново створена у 2019 році Державна митна служба України, шляхом реорганізації Державної фіскальної служби України на Державну податкову (ДПС) та Державну митну (ДМС) служби.

У якій формі подавати скаргу?

Скарга може бути подана як у письмовій формі, так і у електронній формі шляхом заповнення форми скарги у онлайн-системі скарг на роботу митниці. Але краще все ж таки подати скаргу у письмовій формі шляхом направлення листа Укрпоштою, для того, щоб залишилися докази звернення зі скаргою.

Чи зупиняє подання скарги виконання постанови про притягнення до відповідальності у справі про порушення митних правил?

Так, за положеннями Митного кодексу України подання скарги зупиняє виконання постанови про притягнення до відповідальності у справі про порушення митних правил до закінчення розгляду скарги.

ТАКОЖ ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
thanks