Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Бізнес регулярно потерпає від дій правоохоронців щодо намагання отримати документи, які можуть містити комерційну таємницю, чи можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні проти осіб, які фігурують в цих документах, або ж володіють ними. Одним із способів отримання документів правоохоронцями є їх виїмка під час тимчасового доступу до речей та документів.

Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

В процесі виїмки під час тимчасового доступу можуть бути вилучені документи, які є важливими для подальшого ведення бізнесу та вчасного виконання договірних зобов’язань, втрата яких може мати негативні наслідки у вигляді значних штрафних санкцій.

Зважаючи на вказані проблеми, під час виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей, документів та їх виїмку, є вкрай важливим звернутися за допомогою адвоката.

Адвокат, який є фахівцем у сфері кримінально-процесуального права, в першу чергу перевіряє наявність законних підстав на проведення виїмки.

Починаючи з винесення ухвали слідчого судді про надання тимчасового доступу до речей та документів, і завершуючи процедуру самої виїмки, адвокат може об’єктивно оцінити відповідність цих дій закону.

Така оцінка дотримання чи порушення законності важлива для вжиття заходів реального захисту як безпосередньо під час здійснення тимчасового доступу, так і в подальшому, оскільки нерідко виїмка документів стає підставою для уваги з боку правоохоронців до осіб, які фігурують у цих документах, в рамках відповідних кримінальних проваджень.

Фахівці:
prev
next
Супровід адвокатом тимчасового доступу до речей, документів та їх виїмки включає в себе, зокрема:

Перевірку законності підстав тимчасового доступу до речей документів, та їх виїмки, повноважень особи, яка виконує ухвалу слідчого судді про тимчасовий доступ.

Нагляд за дотриманням передбаченої законом процедури тимчасового доступу до речей документів, та їх виїмки та фіксацію фактів порушень закону з боку правоохоронців.

Оскарження порушень закону правоохоронцями під час тимчасового доступу до речей документів, та їх виїмки, шляхом складання та подання відповідних скарг, заяв про вчинення перевищень влади чи службових повноважень.

Оскарження ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, у визначених законодавством випадках.

Наші професійні переваги
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ ми надаємо юридичну підтримку бізнес-структурам різного напряму, відтак акумулюємо напрацювання ефективних рішень проблем бізнесу.
ДОСВІД наша компанія об’єднує адвокатів зі стажем роботи більше 40 років, у тому числі у державних та правоохоронних органах, тому ми володіємо ефективними прийомами захисту по кримінальним провадженням.
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків.
КОМПЕТЕНТНІСТЬ одним із головних напрямів діяльності АО WinnerLex є захист бізнесу від різноманітних протиправних посягань з боку правоохоронних органів в рамках кримінальних проваджень.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ - команда АО WinnerLex має багатий досвід як комплексного супроводження кримінальних проваджень, так і окремих слідчих дій.
ОПЕРАТИВНІСТЬ «швидка юридична допомога» при виникненні проблем юридичного характеру.
Поради адвоката:
prev
next
Відповіді на питання, які часто задаються
Які наслідки відмови у наданні тимчасового доступу до речей, документів, та їх вилучення?

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій було надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. Отже, вірогідним наслідком відмови у наданні тимчасового доступу до речей, документів, та їх вилучення може бути проведення обшуку.

Тимчасовий доступ до речей та документів надається лише правоохоронцям?

Ні. У разі належного обґрунтування відповідного клопотання дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів на підставі ухвали слідчого судді може бути наданий і стороні захисту.

Чи є виїмка та тимчасове вилучення майна тотожними заходами?

Ні, виїмка та тимчасове вилучення майна є різними процесуальними діями. Так, виїмка здійснюється під час тимчасового доступу до речей та документів виключно на підставі відповідної ухвали слідчого судді. Атимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває відповідне майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися цим майном до вирішення питання про його арешт або повернення. Тимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України. При цьому, кожна особа, яка здійснила законне затримання, зобов’язана одночасно із доставленням затриманої особи до слідчого, прокурора, іншої уповноваженої службової особи передати їй тимчасово вилучене майно. Факт передання тимчасово вилученого майна засвідчується протоколом.

Також вас може зацікавити
thanks