Постійні податкові перевірки та безпідставне блокування реєстрації податкових накладних, незаконні обшуки та арешти майна, зловживання з боку органів місцевого самоврядування – все це реалії сучасного українського бізнес-середовища.
Більшість підприємців в Україні звикли до того, що подання скарг є доволі неефективним способом захисту та поновлення порушених прав, адже в більшості випадків вони залишаються без задоволення або взагалі проігнорованими. Саме тому підприємці, які неодноразово зіштовхувалися з неправомірними рішеннями державних органів, звикли одразу після відмови у задоволенні скарги, поданої до вищого органу, звертатися з позовом до суду.
Але на сьогодні в Україні діє один із нових способів захисту бізнесу від незаконних дій та рішень владних органів, – це оскарження до Ради бізнес-омбудсмена.
Розглядаючи скарги від бізнесу, Рада бізнес-омбудсмена звертається із запитами до органів державної влади та місцевого самоврядування про надання інформації щодо обставин фактів порушень прав бізнесу, проводить спільні наради з керівництвом таких органів, на яких погоджуються шляхи усунення порушень, надає вказаним органам рекомендації щодо припинення порушень.
Зважаючи на це, популярність такого способу захисту бізнесу, як звернення зі скаргою до Ради бізнес омбудсмена, останнім часом лише зростає.
Так, за 2015-2020 роки до Ради бізнес-омбудсмена надійшло більше 7 000 скарг.
Приблизно 30 % скарг відхилено Радою бізнес-омбудсмена.
Така велика кількість відхилених скарг обумовлена тим, що підготовка скарги потребує професійних юридичних знань, адже за Регламентом Ради бізнес-омбудсмен може визнати скаргу не прийнятною та відмовити у її розгляді, у випадках якщо:
- скаргу подано не до органу влади
- підприємством вже поданий позов до суду за захистом порушених прав
- підприємство не скористалося адміністративним оскарженням
- порушений строк звертання зі скаргою.
Але навіть тоді, коли порушення прав підприємства з боку влади мало місце і скарга відповідає встановленим Регламентом вимогам, бізнес-омбудсмен може відмовити у розгляді скарги, якщо порушення невірно з точки зору юридичних знань описано в скарзі, або ж не було подано належних доказів на підтвердження таких порушень.
Тому у випадку, якщо інтереси бізнесу, порушені внаслідок дії або бездіяльності з боку органів державної влади, – буде доцільно звернутися до спеціалістів для вирішення проблемного питання та захисту Ваших порушених прав, ніж самостійно розбиратися в тонкощах законодавства України, яке постійно змінюється.
В АО Winnerlex працюють висококваліфіковані адвокати, які спеціалізуються в різних галузях права – податковому, господарському, земельному, митному, кримінальному, тому вони можуть кожну проблему проаналізувати комплексно та надати оптимальне рішення з різних юридичних питань. Досконально вивчивши обставини справи, адвокати нададуть висновок, чи були порушені норми права й законні інтереси Клієнтів та в який спосіб вони можуть бути відновлені.
Адвокати АО Winnerlex мають практичний досвід звернення зі скаргами до Ради бізнес-омбудсмена та супроводу процесу розгляду цих скарг. Підтвердженням цього є успішні кейси щодо задоволення скарг, поданих нашими спеціалістами та відновлення за допомогою Ради бізнес-омбудсмена прав наших Клієнтів з податкових питань, з приводу зловживань з боку органів місцевого самоврядування та працівників правоохоронних органів.
надання консультацій стосовно порушеного права суб’єкта господарювання рішенням або бездіяльністю органу влади;
подання адвокатських запитів до органів влади з метою отримання необхідної інформації та документів стосовно порушеного права суб’єкта підприємництва;
визначення переліку необхідних документів, які слід надати до Ради бізнес-омбудсмена для підготовки скарги;
підготовка та направлення скарг до Ради бізнес-омбудсмена;
супровід розгляду Радою бізнес-омбудсмена поданих скарг.
Якщо Ваші законні права, як суб’єкта підприємництва порушені внаслідок незаконних дій та рішень владних органів, то необхідно скористатися процедурою оскарження до Ради бізнес-омбудсмена.
Якщо з моменту вчинення незаконних дій та рішень владних органів не пройшов один рік, то доречно подати скаргу до Ради бізнес-омбудсмена.
На підтвердження порушення прав Клієнтів внаслідок незаконних дій та рішень владних органів, необхідно подати підтверджуючі документи.
Якщо необхідно протягом короткого строку захистити права бізнесу від незаконних дій та рішень владних органів, краще звернутися до Ради бізнес-омбудсмена, ніж до суду.
Юридична особа або фізична особа-підприємець, стосовно якої вчинені незаконні дії чи прийнятті рішення владних органів.
Скаргу до Ради бізнес-омбудсмена можна подати поштою або через інтернет на офіційному веб-сайті Ради – https://boi.org.ua.
Скарга повинна бути подана до Ради бізнес-омбудсмена не пізніше одного року з моменту вчинення незаконних дій чи прийняття рішень владних органів.
Скарга розглядається протягом трьох місяців.
Ні. Послуги Ради бізнес-омбудсмена безкоштовні.