Медіація – це процес, в якому нейтральна третя сторона, медіатор, допомагає вирішити конфлікт, сприяючи виробленню добровільної угоди між конфліктуючими сторонами. Процедура медіації допомагає сторонам відтворити консенсус – домовленість, яка задовольняє інтереси всіх сторін. Головною ж особливістю медіації є наявність чітких принципів, на яких, як на фундаменті, тримається вся її процедура. Зокрема, це принципи власної відповідальності, добровільності, неупередженості медіатора та конфіденційності.
Світова спільнота вже давно усвідомила, що застосування медіації є більш результативним, ніж звернення до суду. Наразі медіація активно застосовується в країнах Європи (наприклад, Англії, Ірландії, Франції, Німеччині та ін.), Австралії, США, а також поступово вмонтовується в офіційну судову систему на території країн пострадянського простору.
Доволі часто сторони не приділяють належну увагу питанням, які на перший погляд можуть здаватися незручними або такими, що можуть викликати недовіру до іншої сторони. Наприклад, в бізнесі такими питаннями можуть бути: як партнери будуть ділити бізнес, якщо щось трапиться або хтось захоче вийти з нього? як мали б розподілятися певні збитки, що були завдані з вини третьої сторони, яку залучив один з партнерів? чи можливо залучати родичів та ставити їх на керівні посади?
Існують три основні підходи до вирішення суперечок і конфліктів: з позиції сили, з позиції права і з позиції інтересів. Усе частіше останнім часом можна почути саме про третій підхід, головною родзинкою якого є те, що переможцями залишаються всі.
За результатами медіації між сторонами укладається медіаційна угода, у якій прописуються досягнуті домовленості та яка є обов’язковою до виконання. Сторони самі беруть на себе відповідальність щодо її виконання та самостійно обирають змістове наповнення своїх обов’язків. Як наслідок, рівень виконання досягнутих домовленостей за результатом проведення медіації складає 90-95%.
Між- і внутрішньокорпоративні спори
Спори у банківській і страховій сфері
Спори, пов’язані з авторським правом та інтелектуальною власністю
Трудові конфлікти
Супровід проектів, реалізація яких зачіпає інтереси багатьох сторін
Медіація – це не лише один з альтернативних способів, як вирішити конфлікт, але також об’єктивна необхідність сучасності. Як показує практика діяльності провідних міжнародних корпорацій, сьогодні в бізнесі важливо вміти домовлятися та зосереджувати свої зусилля не на протистоянні, а на створенні спільного продукту, який вирішуватиме проблеми населення та задовольнятиме його інтереси.
Медіація забезпечує право на ефективний захист порушених інтересів через призму примирення сторін та заохочення до взаємоповаги.
Участь професійного посередника у переговорах сприяє конструктивному діалогу між сторонами та виробленню креативних варіантів рішень, що зберігає ділову репутацію, час та кошти.
Надання послуг медіації здійснюється за наступних умов:
- погодинна оплата
- не більше 10 індивідуальних, а також спільних зустрічей у сукупності тривалістю до 4 годин кожна