Оформлення спадщини на Україні можна поділити на кілька умовних етапів: вступ в спадок, отримання свідоцтва про право на спадщину, реєстрація права власності на спадщину.
Проте, в спадкуванні існує безліч нюансів: в черговості, в порядку оформлення та кількості необхідних документів тому, вступ в спадок і оформлення отриманих прав має відбуватися з урахуванням усіх юридичних тонкощів. Одна неточність здатна значно ускладнити процес переходу прав і обов’язків від спадкодавця до спадкоємців.
Спадкові справи – одні з найбільш складних, важких і болючих для всіх учасників процесу. Цей різновид судових тяжб, як правило, зачіпає інтереси людей, пов’язаних кровними узами. І навіть якщо спадкодавець заздалегідь подбав про виявленні своєї волі, обділені його увагою родичі цілком можуть спробувати оскаржити винесене рішення. У таких делікатних справах усі сторони є уразливими для обмеження в правах. Саме тому, при виникненні будь-яких спірних питань, варто не вступати в полеміку, а звертатися за кваліфікованою юридичною допомогою до професіоналів своєї справи.
Фахівці Адвокатського об’єднання WinnerLex володіють усіма необхідними знаннями та досвідом для успішного вирішення виникаючих питань. Ми регулярно стежимо за оновленням нормативної бази документів і готові не тільки проконсультувати, але і надати реальну допомогу в найзаплутаніших і складних суперечках.
вступ у спадщину;
узаконення успадкованого нерухомого майна;
доведення Вашого права на спадщину;
продовження терміну отримання спадщини;
доведення факту спільного проживання;
складання і оформлення заповіту;
оскарження існуючого заповіту або визнання його недійсним;
встановлення певних юридичних фактів, які необхідні для прийняття спадщини;
відновлення загублених документ щодо спадщини і т. д.
Право на обов’язкову частку у спадщині мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).
Важливо пам’ятати, що заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт та скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить. Кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіт, який заповідач склав перед ним.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців він не заявив про відмову від неї.
Слід враховувати, що спадкуванням є перехід не тільки прав, а і обов’язків фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини повинен звернутися до суду з позовною заявою, у якій обґрунтувати причини пропуску строку, а суд в свою чергу може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом шести місяців. Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу.
Розмір податкової ставки для членів сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення – 0%. До першої черги відносяться: батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені, до другої черги: рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою 5 %.