Як показує практика, перевищення терміну перебування в Україні є однією з найпоширеніших форм порушення міграційного законодавства. Особливо це стосується нерезидентів, громадянство яких дозволяє безвізовий в’їзд на територію нашої країни.
З мешканцями візових країн проста ситуація. Термін їхнього перебування в Україні чітко вказаний у візі. Зазвичай, у ній вказується кількість днів, які іноземець може провести на території України, кількість в’їздів і строк дії самої візи.
У випадку безвізового режиму, іноземець може провести на території України не довше часу, передбаченого міжнародними угодами між Україною і країною їх походження. У більшості міжнародних угод це 90 днів протягом півроку.
Важливість своєчасного виїзду з України чи продовження законності перебування зумовлене санкціями, які застосовуються за порушення відповідних норм закону.
Іноземці або особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України можуть продовжити строк свого перебування.
Адвокатське об’єднання WinnerLex пропонує Вам допомогу в продовження терміну перебування на території України, гарантуючи при цьому якісне виконання своїх обов’язків і ефективний результат.
консультація з питань продовження терміну перебування на території України;
правова допомога в складанні заяв та інших необхідних документів для продовження терміну перебування на території України;
представництво інтересів в органах міграційної служби України в процесі подачі та отримання документів для продовження терміну перебування.
Найбільш розповсюдженим способом отримання посвідки на тимчасове перебування іноземців на території України – працевлаштування. Для цього необхідно отримати дозвіл на працевлаштування іноземця.
Після отримання посвідки на тимчасове/постійне перебування в Україні, іноземець повинен зареєструвати місце проживання, іншими словами отримати прописку в Україні.
На сайті Державної Міграційної Служби України розміщено програму «Міграційний калькулятор» https://dmsu.gov.ua/services/migcalculator.html за допомогою якого іноземець може розрахувати дні перебування на території України та бути впевненим, що строк перебування не закінчився і перебування є легальним.
Важливо знати, що у разі втрати іноземцем паспорту (або документу, що посвідчує особу), потрібно одразу звернутися до територіальних органів Державної Міграційної Службу України.
Для того, щоб продовжити строк перебування на території України у іноземця повинні бути поважні причини, які закріплені законодавством України. Наприклад лікування, вагітність або пологи, догляд за хворим членом родини, оформлення спадщини, тощо.
Відповідно до статті 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився, або працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України, або недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання, або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, неприбуття без поважних причин до визначеного місця навчання або працевлаштування після в’їзду в Україну у визначений строк, а так само порушення правил транзитного проїзду через територію України, крім порушень, передбачених частиною другою цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 гривень до 5100 гривень)