Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Супровід слідства у кримінальних справах є одним з найбільш складних та відповідальних напрямків юриспруденції, оскільки багато статей Кримінального кодексу передбачають серйозні види покарань, від яких буде залежати не тільки репутація підозрюваного, але і певною мірою все його подальше життя. Тому важливо  вірно побудувати лінію адвокатського захисту.

Якщо Ви чи Ваш бізнес фігурують в тому чи іншому кримінальному провадженні, не варто зволікати зі зверненням до адвоката до тих пір, коли з боку правоохоронців будуть вчинятися такі агресивні дії, як вирішення питання про затримання особи, арешт майна.

Навіть якщо підозрюваний переконаний у власній невинності, слід мати на увазі, що слідчий буде працювати проти нього, намагаючись отримати якомога більше доказів, що підтверджують вину у скоєнні злочину, оскільки органи досудового розслідування фактично є стороною обвинувачення. При цьому, слідчий має профільну юридичну освіту та певний практичний досвід розслідування злочинів, а у підозрюваного зазвичай такі знання та досвід відсутні, та і сама ситуація є дуже стресовою, що в своїй сукупності позбавляє фігуранта кримінальної справи здатності ефективно здійснювати свій самозахист.

Процедура досудового розслідування  може включати в себе різні процесуальні дії, в тому числі: затримання, обшук, допит, слідчий експеримент та інші. На кожному з цих етапів важливим учасником є адвокат, який, враховуючі надані йому законом права, наявні знання та досвід, забезпечує захист прав і законних інтересів клієнта, а також нагляд за дотриманням вимог законодавства з боку правоохоронних органів.

Слід зауважити, що на стадії досудового розслідування адвокат потрібен не тільки підозрюваним, а і особам, потерпілим від злочинів, оскільки лише адвокат, як гарант прав потерпілого, може ефективно впливати на хід досудового слідства, і як наслідок, домогтися притягнення винних осіб до відповідальності, сприяти компенсації шкоди, спричиненої в результаті вчинення злочину.

Супровід слідства адвокатами під час допиту  необхідний також і свідку, якому не варто зверхньо чи безвідповідально ставитися до його допиту, адже нерідкими є випадки, коли пов’язані з веденням бізнесу кримінальні провадження порушуються як «фактові», а після допиту директора чи іншої посадової особи як свідка на підставі отриманих під час допиту відомостей цим особам повідомляється про підозру, і вони із свідків перетворюються на підозрюваних.

Адвокати Адвокатського об’єднання WinnerLex спеціалізуються на наданні правової допомоги у кримінальних провадженнях по злочинам, які стосуються бізнесу – у сфері господарської діяльності, так звані White collar crimes.

Фахівці:
prev
next
Супроводження нашими адвокатами досудового розслідування включає в себе широкий спектр послуг, зокрема:

Комплексне ведення справи, починаючи від реєстрації відомостей у Єдиному реєстрі досудових розслідувань та початку досудового слідства, закінчуючи закриттям кримінального провадження.

Надання консультацій з питань досудового розслідування.

Розробка індивідуальної тактики захисту на стадії досудового розслідування.

Вжиття заходів для ініціації проведення процесуальних дій.

Надання допомоги під час здійснення окремих слідчих та інших процесуальних дій, у томи числі під час обшуків та допитів.

Оскарження порушень закону правоохоронцями під час проведення обшуку, оскарження дій слідчого по вилученню під час обшуку майна шляхом складання та подання відповідних скарг, заяв про вчинення перевищень влади чи службових повноважень.

Надання правової допомоги потерпілому, юридичній особи, щодо якої здійснюється провадження на стадії досудового розслідування.

Оскарження дій, бездіяльності та рішень слідчого та прокурора на стадії досудового слідства.

Оскарження у випадках, передбачених законом, рішень слідчого судді на стадії досудового слідства.

Відео по темі:
наші професійні переваги
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ ми надаємо юридичну підтримку бізнес-структурам різного напряму, відтак акумулюємо напрацювання ефективних рішень проблем бізнесу.
ДОСВІД наша компанія об’єднує адвокатів зі стажем роботи більше 40 років, у тому числі у державних та правоохоронних органах, тому ми володіємо ефективними прийомами захисту по кримінальним провадженням.
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків.
КОМПЕТЕНТНІСТЬ одним із головних напрямів діяльності АО WinnerLex є захист бізнесу від протиправних посягань з боку правоохоронних органів, у тому числі під час досудового розслідування.
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ наша команда має багатий досвід супроводження кримінальних справ, пов’язаних з бізнесом. Наші адвокати практикують застосування нестандартних рішень складних задач в процесі роботи, ретельно продумують стратегію захисту по кожній справі.
ОПЕРАТИВНІСТЬ «швидка юридична допомога» при виникненні проблем юридичного характеру, у тому числі пов’язаних з кримінальними провадженнями.
Поради адвоката:
prev
next
Коли треба звернутися за допомогою адвоката?

Чим швидше Ви звернетеся до адвоката, тим краще, оскільки адвокат може вберегти Вас від необдуманих ходів, таких як надання викривальних показів та доказів на підтвердження вини. Адвокат також може оскаржити незаконні дії правоохоронців, збирати докази Вашої невинуватості.

Які строки проведення досудового розслідування?

Строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і до дня повідомлення особі про підозру має становити:

  • 12 місяців – у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;
  • 18 місяців – у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Слід також пам’ятати, що досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

При цьому, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Хто і в якому порядку може ознайомитися з матеріалами досудового розслідування?

З матеріалами досудового розслідування має право ознайомитися сторона захисту (підозрюваний та його адвокат), потерпілий, а також представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Матеріали досудового розслідування надаються для ознайомлення з правом робити виписки та знімати копії в обсязі за виключенням матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також тих матеріалів, ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню (обсяг визначається слідчим, прокурором). При цьому, відомості матеріалів досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають це можливим.

ТАКОЖ ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ
thanks