В процесі діяльності юридичної особи може виникнути необхідність певних змін, які в свою чергу вимагають державної реєстрації (зміна власників бізнесу, керівництва, місцезнаходження, видів діяльності та ін.). Супроводження корпоративних змін важливо проводити у супроводі адвокатів, що спеціалізуються на корпоративному праві.
Всі зміни такого роду можна розділити на три категорії:
1. Пов’язані з внесенням змін до установчих документів юридичної особи;
2. Не пов’язані з внесенням змін до установчих документів юридичної особи;
3. Реорганізація юридичної особи.
Українське законодавство, що регулює корпоративні відносини, є доволі складним та постійно змінюється, тому здійснення корпоративних змін у нашій країні не можливо уявити без висококваліфікованого юриста, який має практичний досвід застосування норм корпоративного права, слідкує за поточними змінами у законодавства та здатен їх вірно тлумачити та застосовувати, оскільки корпоративне управління є ключовим елементом успішної діяльності підприємства.
Супроводження корпоративних змін є однією із важливих послуг у галузі корпоративного права, яка є однією із провідних практик нашого адвокатського об’єднання.
Завдяки досвіду і професіоналізму в галузі корпоративного права наші юристи ведуть переговори, готують документацію (наприклад, для злиття компаній), проводять юридичний аудит, регулюють процес вирішення спорів і допомагають вирішувати інші правові питання.
Правова допомога по супроводженню корпоративних змін включає в себе широкий спектр послуг, серед яких можна виділити:
- Супровід злиття, виділення, поділу або інших видів реорганізації компанії;
- Юридичний аудит компанії, корпоративні права якої купуються нашим Клієнтом;
- Супровід внесення змін до складу засновників фірми, зміни найменування, місцезнаходження компанії, переобрання органів управління, відкриття і закриття відособлених підрозділів, а також інші зміни;
- Надання консультацій щодо корпоративного управління;
- Супроводження процедури реєстрації бізнесу;
- Внесення змін до установчих документів;
- Проведення аудиту (due diligence) існуючих корпоративних структур;
- Підготовка проектів договорів та корпоративної документації будь-якої складності;
- Розробка статутів, внутрішніх положень;
- Вирішення корпоративних спорів.
Не потрібно зазначати у статуті товариства з обмеженою відповідальністю інформацію про розмір статутного капіталу, перелік учасників товариства, розмір та склад частки кожного із учасників, місцезнаходження товариство тощо. Зазначені відомості вносяться при державній реєстрації підприємства або вчинені інших реєстраційних дій до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, доступ до якого кожен охочий може отримати через офіційний веб – сайт Міністерства юстиції України.
У статуті товариства з обмеженою відповідальністю не потрібно зазначити точну юридичну адресу підприємства, слід вказати загальні відомості, що місцезнаходженням підприємства є фактичне місце ведення діяльності. Це позбавить підприємство необхідності у разі зміни місцезнаходження змінювати редакцію статуту. Юридична адреса вказується при державній реєстрації та відображається в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, доступ до якого кожен охочий може отримати через офіційний веб – сайт Міністерства юстиції України.
В статуті підприємства слід передбачити такий пункт: «на засновника можуть бути покладені функції Директора без отримання заробітної плати (винагороди) та укладення договору (контракту)». Такий пункт у разі необхідності забезпечить власнику самостійно керувати бізнесом та оптимізувати витрати.
Статут акціонерного товариства повинен містити відомості про: найменування та тип товариства; розмір статутного капіталу; номінальну вартість і загальну кількість акцій, кількість кожного типу розміщених товариством акцій, у тому числі кількість кожного класу привілейованих акцій у разі розміщення привілейованих акцій; наявність переважного права акціонерів приватного товариства на придбання акцій цього товариства, які пропонуються їх власником до продажу третій особі, та порядок його реалізації або відсутність такого права; порядок повідомлення акціонерів про виплату дивідендів; порядок скликання та проведення загальних зборів; компетенцію загальних зборів; спосіб повідомлення акціонерів про проведення загальних зборів та про зміни у порядку денному загальних зборів; склад органів товариства та їх компетенцію, порядок утворення, обрання і відкликання їх членів та прийняття ними рішень, а також порядок зміни складу органів товариства та їх компетенції; порядок внесення змін до статуту; порядок припинення товариства.
Мінімальний розмір статутного капіталу акціонерного товариства по закону має становити 1250 мінімальних заробітних плат виходячи із ставки мінімальної заробітної плати, що діє на момент створення акціонерного товариства.
Заява про державну реєстрацію змін, документ про сплату адміністративного збору, акт приймання-передачі частки у статутному капіталі товариства (нотаріально засвідчений акт приймання – передачі в оригіналі).
• затвердження грошової оцінки не грошового вкладу учасника;
• перерозподіл часток між учасниками товариства у випадках, передбачених цим Законом;
• створення інших органів товариства, визначення порядку їх діяльності;
• прийняття рішення про придбання товариством частки (частини частки) учасника.
Мінімальна кількість учасників ТОВ — одна особа. Максимальна кількість учасників ТОВ не обмежується