Для ефективного та прибуткового ведення будь-якого бізнесу в Україні необхідно дотримуватися закону при здійсненні господарської діяльності. Інтернет-магазини, незважаючи на функціонування в режимі «онлайн», є суб’єктами господарювання, діяльність яких має відповідати законодавству України, починаючи з державної реєстрації суб’єкта господарювання, і закінчуючи здійсненням продаж, сплатою податків.
Не всі власники інтернет-магазинів вважають доцільним реєструвати підприємницьку діяльність у встановленому законом порядку, адже така процедура, на думку деяких, не є потрібною. Проте, слід зауважити, що відповідно до норм Кодексу України про адміністративні правопорушення здійснення господарської діяльності без її реєстрації тягне за собою накладення штрафу у значному розмірі – від 17 000 до 34 000 гривень.
Діяльність інтернет-магазину – це складний процес, який потребує юридичних знань у різних галузях права – господарській, податковій, корпоративній, трудовій.
Наприклад, для створення юридичної особи потрібно розуміти, що внести відомості до Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань може лише уповноважена особа – реєстратор. Процедура реєстрації новоствореної юридичної особи здійснюється набагато швидше у випадку, коли її супроводженням займається спеціаліст з корпоративного права, який завдяки набутому практичному досвіду у найкоротші терміни підготує необхідні для реєстрації статутні та інші необхідні документи без зайвого відволікання клієнта від власних справ.
Крім того, здійснення масштабної господарської діяльності в мережі Інтернет майже не можливо уявити без залучення до цього процесу або найманих працівників, або фізичних осіб-підприємців, які надають послуги за цивільно-правовими договорами. З метою запобігання перекваліфікації контролюючими органами цивільно-правових відносин у трудові, юрист, який спеціалізується у галузі трудового права відпрацює усі ризики такої перекваліфікації, та допоможе налаштувати зручну схему трудових відносин у колективі, які не суперечать нормам трудового законодавства.
Податковий юрист зможе надати професійну допомогу у вирішенні податкових питань Інтернет-магазину, адже оподаткування є одним із важливих аспектів здійснення господарської діяльності. Наприклад, юрист зможе підказати, яку систему оподаткування необхідно обрати – загальну чи спрощену, а також допоможе здійснити податкове планування діяльності Вашої компанії.
У АО Winnerlex працюють спеціалісти різних галузей права, завдяки чому ми маємо змогу здійснювати повне правове супроводження діяльності інтернет-магазинів, вирішуючи будь-які юридичні проблеми Вашого бізнесу. Юристи АО Winnerlex мають значний досвід супроводження діяльності інтернет-магазинів, що дало нам змогу вибудувати свою систему захисту інтересів наших клієнтів. Завдяки змістовним знанням у різних галузях права та їх вдалому застосуванні, нам неодноразово вдавалося запобігти настанню негативних наслідків для клієнта та створити якісну юридичну платформу для впевненого функціонування суб’єктів господарювання, у тому числі у мережі Інтернет.
- Надання юридичних консультацій щодо створення інтернет-магазинів
- Комплексне юридичне супроводження діяльності інтернет-магазинів
- Підбір організаційно-правової структури для інтернет-магазинів
- Повне юридичне супроводження процедури реєстрації новоствореної юридичної особи
- Повне юридичне супроводження процедури реєстрації фізичної особи-підприємця
- Захист інтелектуальної власності в мережі Інтернет
- Складення трудових договорів з найманими працівниками інтернет-магазинів
- Складення цивільно-правових договорів із ФОП-ами
- Податкова оптимізація діяльності інтернет-магазинів
- Консультування та підбір видів діяльності за КВЕД для Інтернет-магазинів
У разі відкриття інтернет-магазину необхідно враховувати норми Закону України «Про захист прав споживачів», в яких, зокрема, йдеться мова про права покупців. Суб’єктам господарювання, які здійснюють продаж товарів у мережі Інтернет слід знати, що така діяльність не повинна суперечити даному Закону.
З метою запобігання недобросовісної конкуренції у мережі Інтернет радимо реєструвати торгову марку на Ваші товари. Це дозволить Вам відрізнятися від інших конкурентів на ринку та є ефективним способом захисту Ваших прав від спроб конкурентів скористатися Вашою діловою репутацією.
Зверніть увагу, що для здійснення деяких видів підприємницької діяльності необхідно отримати відповідні ліцензії. З такими видами діяльності можна ознайомитися у Законі України від 1 червня 2000 року № 1775-ІІІ “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”.
Радимо обирати відповідальних постачальників товару та усі умови Вашої співпраці письмово прописувати у договорах постачання таких товарів. Не забувайте вказати в договорах умови поставки товару, повернення неякісного товару постачальнику, адже на ринку досить багато ненадійних контрагентів, з вини яких Ваш бізнес може зазнати збитків.
Якщо фізична особа-підприємець здійснює господарську діяльність шляхом торгівлі в Інтернеті, та обрала загальну систему оподаткування, то вона має сплачувати зі свого доходу 18% податку на доходи з фізичних осіб та 1,5% військового збору із розрахунку результатів своєї господарської діяльності кожного місяця.
Ні. Здійснювати господарську діяльність в Україні може лише зареєстрований суб’єкт господарювання. Адже відповідно до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), -тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Для реєстрації юридичної особи необхідно звернутися до реєстратора, який внесе відомості про новостворену юридичну особу до Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
КВЕД – це класифікатор видів економічної діяльності. КВЕД відображає той вид діяльності, яким займається юридична особа чи фізична особа-підприємець. Для обрання КВЕД-у необхідно ознайомитися із Класифікацією видів економічної діяльності ДК 009:2010 (https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/vb457609-10).