Facebook
Бізнес без юридичних бар'єрів

Для успішного функціонування бізнесу виникає необхідність у створенні внутрішньої структури компанії, побудові схеми відносин між працівниками та підрядниками, інвесторами.  Нерідко невдале структурування ІТ-бізнесу стає причиною надмірної уваги податкових органів до компанії, наслідком чого може бути донарахування податкових зобов’язань або визнання структури бізнесу «сірою». І навпаки, правильне структурування бізнесу впливає на приваблення клієнтів та інвесторів, оптимізацію податкового навантаження.

На даний час сталі декілька моделей структури ІТ-компаній в Україні. Наприклад, компанія укладає одночасно з декількома розробниками девелоперами, які зареєстровані ФОП-ами відповідно до українського законодавства, договори  про надання послуг. Незважаючи на те,  що дана модель є досить зрозумілою та зручною у використанні, існують ризики перекваліфікації цивільно-правових відносин у трудові.

Ще простішою у використанні моделлю структурування ІТ-бізнесу в Україні є укладення договору між іноземною компанією-замовником та одним виконавцем. Девелопер у даному випадку є головною особою, яка бере на себе відповідальність  за розробку проекту, розподіляє навантаження, регулює вчасність виконання роботи.

Модель, де іноземна компанія виступає замовником української компанії, а українська компанія, в свою чергу, укладає договори про надання послуг щодо розробки ПЗ з девелоперами, коворкінгу тощо також знайшла своє місце у  сфері ІТ-бізнесу. Незважаючи на зручність використання даної моделі як замовниками, так посередниками і виконавцями, існує ризик проведення великої кількості перевірок контролюючими органами у випадку, якщо усі ФОП-и будуть постійно знаходитися у приміщенні української компанії. Адже  у такому випадку, на думку податкового органу, постійна фактична присутність фізичної особи у приміщенні певної компанії є ознакою трудових відносин.

Найбезпечнішою відповідно до українського законодавства є модель, коли іноземна компанія -замовник укладає договір на програмне забезпечення з українською компанією, яка має найманих працівників. У даному випадку ситуація цілком правильна у розумінні контролюючих органів, адже трудові відносини між роботодавцем та працівником є абсолютно законними та вигідними для держави, але не вигідними для компанії-посередника як з точки зору витрат коштів, так і з точки зору витрат часу. Але ця модель також має ряд недоліків, як у податковому полі, так і стосовно захисту авторського права тощо.

Юристи АО WinnerLex надають послуги повного юридичного супроводження ІТ-сфери, у тому числі по структуруванню IT-бізнесу, адже завдяки багаторічному досвіду роботи у даній сфері ми вибудували власну ефективну стратегію захисту прав та інтересів своїх клієнтів. Завдяки ґрунтовним знанням та практичному досвіду, наші спеціалісти забезпечать здійснення структурування ІТ-компанії так, щоб їх діяльність в Україні була максимально ефективною та безпечною з точки зору закону.

Фахівці:
prev
next
Структурування ІТ-бізнесу включає в себе ряд послуг, у тому числі :

  • Надання консультацій щодо структурування ІТ-бізнесу
  • Комплексне юридичне супроводження діяльності ІТ-бізнесу
  • Підбір моделі структурування ІТ-компаній в Україні
  • Підбір системи оподаткування для ІТ-компанії
  • Податкова оптимізація ІТ-компаній
  • Складення договорів про надання послуг з девелоперами
  • Юридичне супроводження відносин з найманими працівниками

Наші професійні переваги
СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ ми надаємо правову підтримку бізнес-структурам різного напряму, відтак акумулюємо напрацювання ефективних рішень юридичних проблем бізнесу, у тому числі в ІТ-сфері
ДОСВІД в АО WinnerLex працюють адвокати, які спеціалізуються на різних галузях права, тому ми здатні провести комплексну правову експертизу юридичного питання, проаналізувавши ситуацію під різними кутами зору
ПРОАКТИВНІСТЬ бачимо можливі загрози, і захищаємо від можливих ризиків
КОМПЕТЕНТНІСТЬ володіючи великим досвідом роботи в юридичній ІТ-сфері, наші юристи вирішують найскладніші ситуації.
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД у своїй роботі ми застосовуємо нестандартний підхід до вирішення проблеми і власні методики, розроблені на підставі як законодавства і судової практики, так і нашого практичного досвіду, що дозволяє ефективно розв’язувати поставлені перед нами юридичні задачі
ПРОФЕСІОНАЛІЗМ наші спеціалісти мають багаторічний досвід юридичного супроводження діяльності ІТ-бізнесу, тому ми розуміємо Ваші потреби як ніхто інший та маємо достатньо досвіду для успішного вирішення самих складних правових питань наших клієнтів
ОПЕРАТИВНІСТЬ високий професійний рівень адвокатів дозволяє швидко розробити та втілити у життя стратегію захисту інтересів клієнта
Поради адвоката
prev
next
Відповіді на запитання, які часто задаються
Чи може замовник – іноземна компанія орендувати офіс для девелоперів в Україні?

Іноземна компанія не зареєстрована в Україні як суб’єкт господарювання, а відтак не може здійснювати жодної господарської діяльності на її території.

 

Чи може здійснювати господарську діяльність з надання послуг по розробці програмного забезпечення ІТ-спеціаліст, який не зареєстрований ФОП-ом?

Ні. Здійснювати господарську діяльність з надання будь-яких послуг в Україні може лише зареєстрований суб’єкт господарювання. У протилежному випадку, ІТ-спеціаліста, який здійснює господарську діяльність з надання послуг по розробці програмного без реєстрації ФОП-ом, може бути притягнуто до відповідальності.

Чи можуть ФОП-пи застосовувати спрощену систему оподаткування?

Так, використання спрощеної системи оподаткування можливо для ФОП-ів, які знаходяться на 2 та 3 групі.

Вас також можуть зацікавити
thanks