Авторське право відіграє важливу роль у розвитку економічного та культурного життя будь-якої країни. Наша країна не стоїть осторонь в цих питаннях, але рівень захисту авторських прав з боку держави нажаль не завжди знаходиться на задовільному рівні.
Так, в Україні на рівні національного законодавства задекларовано захист права інтелектуальної власності. Проте значна кількість порушень в цій сфері нерідко залишає авторів, розробників комп’ютерних програм, власників комерційних найменувань, торговельних марок, винахідників і т.д. у невизначеному стані щодо захисту їх прав, а порушників – безкарними.
Типовими та найчастішими прикладами порушень у цій сфері є неправомірне використання об’єктів права інтелектуальної власності, що належать іншим особам, порушення авторського права в рамках договірних відносин,ввезення на митну територію України без дозволу осіб, які мають авторське право,примірників творів (у тому числі комп’ютерних програм і баз даних), розповсюдження контрафактної продукції і т.д., тобто дії, добре відомі всім під назвами «піратство» та «плагіат», щоправда, на практиці які розрізнити один від одного без професійної юридичної допомоги вкрай складно.
В Україні на теперішній час запроваджена система державних органів, створених спеціально з метою захисту об’єктів інтелектуальної власності, надаючи правову охорону цим об’єктам шляхом їх державної реєстрації, оприлюднення таких відомостей у певних довідниках, реєстрах, можливості оскарження рішень до компетентних органів під час відмови у реєстрації.
Успіх в процесі запобігання порушень або захисту від них цілком залежатиме від ефективних дій команди фахівців, з якою Ви співпрацюватиме.
Наші адвокати можуть запропонувати достатньо дієвий механізм подання заперечень проти рішень Мінекономрозвитку щодо набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності та заяв про визнання знаків добре відомими в Україні. За процедурою вище зазначені документи можна подати до розгляду в Апеляційну палату Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. У такому випадку рішення Апеляційної палати, прийняте за результатами розгляду протесту, є остаточним і може бути скасовано лише судом.
У той же час універсальним та одним з найефективніших заходів захисту порушених чи невизнаних прав у сфері інтелектуальної власності є судовий захист шляхом звернення з позовами до відповідних судів.
В цьому випадку наші адвокати допоможуть із вибором способу судового захисту прав інтелектуальної власності, оскільки вже на суд покладається обов’язок здійснити перевірку на відповідність вимогам закону такого способу захисту, оцінити допущене порушення та відновити порушене право.
Професійна правнича допомога знадобиться Вам і в питаннях грамотного складення та оформлення авторського договору, який буде спрямований на захист прав автора від неправомірного заволодіння його правами або правильного визначення їх обсягу у разі їх передачі.
АО Winnerlex надає комплексне юридичне супроводження суб’єктам господарювання у сфері авторського права, починаючи з моменту його реєстрації, обрання та оформлення ефективної моделі авторського договору, а також захисту від неправомірних посягань у сфері інтелектуальної власності.