Анна Вінниченко виступила на Конференції «Нова індустріалізація», партнером якої стало АО WinnerLex

11.12.2018
img img img

11 грудня 2018 року Торгово-промислова палата України провела Конференцію «Нова індустріалізація: спільні дії уряду та бізнесу», партнером якої виступило Адвокатське об’єднання WinnerLex.

У роботі Конференції брали участь перші особи держави: Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, в.о. Глави ДФС Олександр Власов, Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефедов і інші представники уряду і бізнесу.

Керуючий партнер Адвокатського об’єднання WinnerLex Анна Вінниченко виступила на Гала-сесії «Україна 2019: образ економічного зростання. Промисловість, інновації, фінанси, експорт» з доповіддю на тему: «Дії Уряду щодо захисту прав бізнесу від неправомірних дій правоохоронних органів: погляд бізнесу». В рамках виступу були висвітлені проблемні моменти, залишені за кадром законів «Маски-шоу стоп». Зокрема, можливість вилучення техніки, якщо доступ захищений паролем, розмиті підстави для проведення обшуку, що дає можливість для широкого винесення ухвал про обшуки, які, при цьому ще й не оскаржуються, продовжуються маски-шоу щодо бізнесу незважаючи на обмеження в законах.

Крім удосконалення законодавства, є явна необхідність зміни в цілому підходу до бізнесу. Це вимагає комплексного підходу, розумного балансу з одного боку між законною реалізацією правоохоронними органами своїх повноважень і з іншого – безпечного функціонування бізнесу з прозорими правилами гри для розвитку інвестиційної привабливості України.

Коли в 1953 році главу компанії General Motors, якого хотіли зробити Міністром оборони США, запитали: “Чиї інтереси ви будете відстоювати – Сполучених Штатів чи General Motors?”. Він дав історичну відповідь: “Що добре для General Motors – добре для США. І навпаки”. У проекції на сучасні українські реалії такий підхід теж був би доречний, і чим менше буде непередбачуваних дискретних повноважень у силовиків, тим сильніше і привабливіше буде Україна для ведення бізнесу.