Законопроект № 6489: ціна не виправдовує себе

06.09.2017
Законопроект № 6489: ціна не виправдовує себе Законопроект № 6489: ціна не виправдовує себе

Законопроект № 6489, дійсно, є доволі суперечливим та викликає багато запитань. З одного боку, він нібито спрямований вирішити проблему дублювання повноважень шляхом позбавлення органів місцевого самоврядування права здійснювати перевірки за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення. Як показала практика, місцеві чиновники зловживають своїми контролюючими функціями. Таким чином, це дасть змогу зменшити тиск на господарюючих суб’єктів.

Проте у віданні органів місцевого самоврядування залишається можливість здійснювати нагляд у цій сфері та ініціювати проведення перевірок відповідними державними органами. Для убезпечення від будь-яких зловживань в цьому встановлюється відповідальність за подання безпідставних скарг на роботодавця.

Іншою стороною законопроекту № 6489 є те, що він впроваджує стимулюючі заходи для суб’єктів господарювання, що вчинили правопорушення вперше. Передбачається, що державним інспектором замість штрафу спочатку буде виноситись попередження про усунення такого порушення та встановлюватись відповідний граничний строк.

Це, у свою чергу, може призвести до виникнення низки негативних наслідків, які перш за все будуть стосуватися не роботодавця, а працівника. Зокрема, мова йде про можливі ризики, пов’язані з неофіційним працевлаштуванням, тобто заощадження роботодавця на сплаті податкових зобов’язань та порушення соціальних гарантій.

Все це в результаті призведе до тінізації економіки та ще більшого зростання дефіциту Пенсійного фонду, який і без того складає 141 млрд грн.

Таким чином, ціна запропонованих змін задля зменшення тиску на бізнес є занадто високою і не виправдовує себе. Тому прийняття цього законопроекту у такому вигляді в якому він є, безумовно, є неможливим. Він потребує значного доопрацювання та виправлення з урахуванням вище зазначених обставин.

Стаття написана Партнером Адвокатського об’єднання WinnerLex Наталією Ковалко cпеціально для сайту www.obozrevatel.com

Звертаємо Вашу увагу на те, що ця публікація не є юридичною консультацією і надається в інформаційних цілях. При наявності конкретної проблематики по публікації, рекомендується отримання повної консультації нашими фахівцями.